Волинський прикордонник-історик розповів про божественне походження кольорів українського прапора (Відео)
23 серпня в Україні відзначається День Державного Прапора
Історія нашого прапора дуже-дуже древня. Самі кольори мають небесне, божественне походження.
Про давнє походження українського символу розповідає прикордонник, історик-краєзнавець Сергій Годлевський, який зараз у складі Волинського прикордонного загону виконує бойові завдання на Харківщині.
Відео-розповідь опублікували на фейсбук-сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон.
«Кожна держава як і кожна людина. Людина, щоб зазначити себе якось в суспільстві, вона має відповідні документи. У людини – це паспорт. В кожної держави є теж такі певні речі, які зазначають цю державу. В нашій державі є три символи: Гімн, Герб і наш Прапор.
В Україні була традиція фарбувати дерев’яні церкви у синій колір, який означав небо. І вікна в тих церквах підводилися червоним або жовтим кольором, це означало боже світло. Тобто поєднання двох божих кольорів – синього (неба) і жовтого (світла від променя божого). Є така поетична строка про наш Стяг: «Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба».
Перші згадки про ці кольори походять від часів Галицької Русі. Це було XII – XIII століття. Тоді на тлі синього прапору був золотий лев. Адже Галицька Русь була носієм української державності. У 1848 році, коли почалася революційна «Весна народів», українські демонстрації ішли під жовто-блакитними стягами. Звичайно, найбільший вибух це був 1905 рік, коли відбулася перша революція в російській імперії, коли проходила українізація, тоді уже були українські партіїі, українські національні рухи. Уся національна революція 17-21 років, проходила піджовто-блакитними стягами.
І я вірю, що прийде той час, коли ми із жовто-блакитними прапорами попрямуємо у Київ під час нашої Перемоги.», – йдеться у розповіді.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: На Волині новобранці-прикордонники склали військову присягу.