Українець зі світовим рекордом здобув «золото» Паралімпіади-2024 у штовханні ядра

Олександр Яровий із Кременчука двічі у Парижі переписував планетарне досягнення на своє ім'я!

Фото із сайту champion.com.ua.

3 вересня, у шостий змагальний день Паралімпійських ігор 2024, українські спортсмени вибороли 10 нагород, серед них – 4 найвищої проби

У бігу на 400 метрів серед представниць класу Т20 27-річна українка Юлія Шуляр здобула «золото», встановивши особистий часовий рекорд. Шуляр вперше в кар'єрі стала паралімпійською чемпіонкою. Три роки тому в Токіо вона здобула «срібло» в даній дисципліні.

Максим Коваль та Олександр Яровий принесли Україні дві медалі у штовханні ядра. Золоту нагороду здобув Яровий, який двічі побив світовий рекорд. Спочатку він показав результат 17,60 метра, а вже у наступній спробі покращив його до 17,61 м, що є новим світовим рекордом. Коваль, якому належав попередній світовий рекорд 17,57 м, штовхнув ядро на 16,99 метра та здобув «бронзу».

Легкоатлетка Наталія Кобзар стала паралімпійською чемпіонкою з бігу на 400 метрів. У фіналі 24-річна легкоатлетка з Кременчука показала час 1:00.92 хвилини, що є її найкращим результатом у кар'єрі. Для Кобзар це третя нагорода на Іграх. Раніше вона здобула «срібло» у бігу на 200 метрів, а також виборола срібло в Токіо-2020 у бігу на 400 м.

У плаванні на 100 метрів на спині серед представників класу S7 Україна отримала подвійний подіум. Юрій Шенгур виграв дебютну в кар'єрі золоту нагороду Паралімпіади, Андрій Трусов став срібним призером. Для нього це дев'ята медаль найпрестижніших змагань у паралімпійському спорті.

Таким чином, на ранок 4 вересня в активі українців уже 45 нагорд (9 золотих, 15 срібних і 21 бронзову) і вони перемістилися на 7-ме місце в загальному заліку.