Курси НБУ $ 41.40 € 45.14
Настоятель «львівського Афону», де зафіксовано десятки зцілень, своє священництво починав на Волині

«Лише завдяки вірі та молитві люди, що поклоняються мощам, зціляються від недуг й отримують те, що просять», – запевняє настоятель храму Володимир Бачинський.

Фото із сайту religionpravda.com.ua.

Настоятель «львівського Афону», де зафіксовано десятки зцілень, своє священництво починав на Волині

Двері церкви Пресвятої Богородиці Всецариці, де зібрані мощі з усього світу, не зачиняються для паломників з усієї України, які приїжджають у старовинне місто Лева, щоб преклонитися й випросити допомогу через святих

І Блаженнійший Епіфаній молився тут за перемогу України

У стрічці новин впало у вічі повідомлення про недавній візит Предстоятеля Православної Церкви України  на Львівщину. Разом із митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм він відвідав у Львові храм на честь ікони Божої Матері Всецариці.

Його Блаженство помолився про перемогу України над російським агресором перед чудотворною афонською іконою Божої Матері Всецариця, звернувся до вірян та духовенства зі словом і подарував храму нове видання богослужбового Євангелія.

Окрім цього, Митрополит Епіфаній вручив настоятелю храму протоієрею Володимиру Бачинському іменну єпитрахиль.

До речі, цей священник народився і виріс у сусідньому Червонограді.  А рукоположений у сан диякона був в Успенському соборі Володимира - Волинського, а в сан священника – в Свято-Троїцькому кафедральному соборі Луцька єпископом Волинським і Луцьким Варфоломієм (Ващуком).

– Велика радість сьогодні разом молитися до Божої матері, яка своїм омофором оберігає усіх нас. Адже в цей непростий час ми прагнемо перемогти зло, темряву і ненависть, які ворог знову приніс у наш дім. Попередні покоління українців мріяли жити у свободі, у своїй незалежній державі. Століттями нашу ідентичність хотіли розчинити, але ми її зберегли і здобули автокефалію для своєї Церкви. Тож ми підносимо молитви за воїнів-захисників, які боронять нашу незалежність і закликаємо усіх православних українців до єдності в Православній Церкві України. Нехай Господь за молитвами нашої Небесної Матері і надалі буде милостивим до нас і повсякчас допомагає нам, – сказав Предстоятель ПЦУ.

Чому «львівський Афон»?

Храм на честь ікони Пресвятої Богородиці Всецариці ПЦУ так називають неспроста. Адже саме тут зберігається майже 30 частинок мощей, зібраних зі святих місць з усього світу. Сюди зі своїми проханнями прибувають прихожани з Львівщини та інших областей України, щоб приклонитися й випросити допомогу через святих. 

На прохання згорьованої матері ми відвезли ікону Всецариці до лікарні, щоб прикласти її до хлопчика. Згодом вона повідомила, що  син прийшов до свідомості.

Хоча історія святині не надто довга, однак у ній вже зафіксовано десятки випадків зцілень та чудодійних явищ.

Дерев’яну святиню збудували без жодного цвяха ще 2008 року. Раніше на цьому місці стояла каплиця, яку згодом перемістили у село Стронятин, що на Жовківщині. 

Храм освятили на честь ікони Пресвятої Богородиці Всецариці, яка є центральною чудотворною святинею. Оригінал ікони написав святий монах Миколай Капруліс із Афону. Сучасний образ Всецариці у Львові списаний з оригіналу й освячений на поясі Божої Матері та чесній главі Іоана Золотоустого в грецькому монастирі Ватопед на святій горі Афон.

Ікона є відомою своєю чудотворною силою, тому віряни звертаються з проханнями про зцілення, особливо з онкологічними захворюваннями. Чимало історій видужання пов’язують з образом Богоматері. На згадку про здійснені прохання люди залишають іконі у подарунок особисті речі, серед яких медальйони, ланцюжки та перстні.

Повернула до свідомості, зцілила від раку, подарувала материнство

Настоятель храму отець Володимир Бачинський згадує чимало історій про чудотворні випадки зцілення, коли, здавалось, ситуації були безвихідними. Отець Володимир переконаний, що в таких випадках слід завдячувати Богу, у якого неможливого немає:

– Щодня до храму прибуває чимало прихожан з проханнями про допомогу. Вони повертаються знову, щоб віддячити Господу і поділитися своїми неймовірними історіями. Однією з таких була жінка, син якої перебував у комі довгий час. На прохання згорьованої матері ми відвезли ікону Всецариці до лікарні, щоб прикласти її до хлопчика. Згодом вона повідомила, що її син прийшов до свідомості.

Відомо, що ікона особливо зцілює від онкологічних недуг. Чимало віруючих, які хворіли на рак, також молилися до образу Всецариці. Опісля чергового обстеження, лікарі повідомляли, що «пухлина просто зникла».

Щочетверга у церкві служать акафіст перед іконою Пресвятої Богородиці Всецариці. Зазвичай саме до неї звертаються всі, в кого проблеми зі здоров’ям. Нерідко приходять подружжя, котрі планують довгоочікувану вагітність. 
Отець Володимир ділиться не однією історією, коли віра й молитви допомогли таким парам стати омріяними батьками.

Допомагають Микола Чудотворець, цілитель Пантелеймон, Андрій Первозванний…        

 У храмі розміщені  майже тридцять частинок мощей угодників Божих та святих речей, привезених зі всього світу. 

Частинки святих зберігають в іконах чи в мощовиках. Більшість мощей зібрав саме отець Володимир, відколи став настоятелем храму.

Йому вдалось привезти унікальні святі частинки із земель Афону та Єрусалиму. Деякі з них подарували відомі церковні діячі. Наприклад, мощі святої Варвари  вручив патріарх Філарет, деякі святині подарував владика Олександр Драбинко та інші.

Тут також зібрані частинки мощей таких великих святих, як Миколай Чудотворець, цілитель й великомученик Пантелеймон, Димитрій, Кипріян, Преподобний Меркурій, Костянтин і  Єлена Рівноапостольна (мати царя Костянтина).

Також у мощовику у вигляді стопи зберігають частинку Божої Матері та  святого Андрія Первозванного, який є основоположником української церкви.

До них належить і святий Спиридон, який опікується безхатченками й тими, що мають труднощі з житлом. Про нього існує повір’я: після смерті святий раз у рік ходить по землі у своєму тілі. А на місці, на острові Корфу, де сховані його мощі, щороку пара взуття святого змінюється на іншу.  

Окрім частинок святих угодників, в храмі також розміщені мощі вифлеємського немовляти, якого убив Ірод; камінь із гори Тавор, де відбулося Преображення Господнє, земля з Голгофи, у яку потрапили часточки животворного хреста. Не менш унікальною святою реліквією є листя з куща неопалимої купини, з якої Господь з’явився Мойсеєві. Лист вмістили в ікону Божої Матері, написану на папірусі й освятили на мощах святої Катерини на горі Синай, у Єгипті.

Окрім мощей та святих реліквій, у храмі можна побачити також незвичайні образи, серед яких ікона Ісуса Христа у терновому вінку, привезена зі святої землі. Це – єдине зображення Христа із заплющеними очима. 

Отець Володимир Бачинський запевняє, що всі ці мощі володіють чудодійною властивістю. Та лише палко віруючи людина отримає те, про що просить.

– Кожна частинка мощей володіє своєю силою і вагою. Якби людина мала бодай малу віру, вона би могла зробити те, що, здавалось, їй не під силу. Лише завдяки вірі та молитві люди, що поклоняються мощам, зціляються від недуг й отримують те, що просять, – запевняє священник.

Храм Пресвятої Богородиці Всецариці розташований на вулиці Пилипа Орлика, 1, неподалік Львівської міської дитячої клінічної лікарні та Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

(За матеріалами інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»).

Щочетверга у церкві служать акафіст перед іконою Пресвятої Богородиці Всецариці.
Щочетверга у церкві служать акафіст перед іконою Пресвятої Богородиці Всецариці. 
У мощовику у вигляді стопи зберігають частинку Божої Матері та  святого Андрія Первозванного, який є основоположником української церкви.
У мощовику у вигляді стопи зберігають частинку Божої Матері та святого Андрія Первозванного, який є основоположником української церкви.
Telegram Channel