Паралімпіада-2024: українці здобувають «золото» зі світовими рекордами!

«Як вдалося переналаштуватися з метання булави на штовхання ядра? Розуміла, що бути четвертою — це не межа можливостей, що маю шанс стати першою», – заявила після тріумфу Анастасія Москаленко.

Фото – REUTERS/Umit Bektas.

4 вересня українці в Парижі здобули 7 нагород, серед яких 4 – найвищої проби. Причому, «синьо-жовті» побили 2 світові рекорди!

У плаванні на 100 метрів вільним стилем серед представників класу S12 змагалися Максим Веракса, Ілля Яременко та Ярослав Денисенко. 32-річний Денисенко вперше в кар'єрі став паралімпійським чемпіоном, другим фінішував Веракса, а Яременко фінішував сьомим.

У плаванні на 50 метрів вільним стилем серед представників класу S7 Андрій Трусов виграв золоту медаль, встановивши новий світовий рекорд – 26,38 секунди.Як інформує Чемпіон, для 24-річного плавця це перше «золото» в Парижі-2024 після трьох поспіль срібних медалей. Лише п'ять сотих секунди не вистачило Юрій Шенгур для здобуття бронзової нагороди, він фінішував четвертим. Євгеній Богодайко посів 6 місце.

В естафеті 4х100 метрів вільним стилем в міксті збірна України у складі Марини Піддубної (S11). Олексія Вірченка (S13), Ярослава Денисенка (S12), та Стеценко Ганни (S12) здобула «золото». До речі, світовий рекорд у цій дисципліні належить українцям. Він був встановлений 15 вересня 2019 року.

Українська легкоатлетка Анастасія Москаленко здобула золоту медаль у штовханні ядра, клас F32, на Паралімпійських іграх 2024. Спершу вона штовхнула ядро на 7,98 метрів у другій спробі, а потім у п'ятій показала результат 8,00 метрів. Обидва результати покращили світовий рекорд.

За підсумком шести змагальних днів Україна завоювала 52 медалі: 13 золотих, 18 срібних та 21 бронзову, і розташувалася на 7 місці медального заліку.

А тріумфально лідирує Китай, паралімпійці якого завоювуали вже 135 меделей: 62 золоті, 46 срібних і 27 бронзових.