У медальній скарбничці паралімпійців України у Парижі є і волинські!

Нескорені. Це про українців!

Фотоколаж із сайту champion.com.ua.

У французькому Парижі з 28 серпня по 8 вересня проходили Паралімпійські ігри 2024, на яких Україна була представлена 140 спортсменами в 17 видах спорту

Усього українці виграли 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові.

«Синьо-жовта» команда посіла 7-ме місце у медальному заліку, випередивши Францію, господаря змагань.

Найуспішнішими українськими паралімпійцями стали: плавці Андрій Трусов (2 золота та 3 срібла), Ярослав Денисенко (2 золота, 1 бронза), легкоатлет Ігор Цвєтов (дві перемоги на дистанціях 100 м та 200 м).

Приємно,що в успіху українських паралімпійців у Парижі є волинський внесок: Марина Мажула стала віцечемпіонкою у Франції у веслуванні на байдарках і каное на 200 м (клас KL1). У фіналі українка поступилась представниці Чилі однією секундою!

А ковельчанин Юрій Бабинець здобув «бронзу» з парапауерліфтингу!  У ваговій категорії до 88 кг Юрію вдалося підкорити 214 кг!

За загальною кількістю медалей українська команда увійшла до п'ятірки найкращих – більше взяли: Китай (220), Великобританія (124), США (105), Бразилія (89).

У медальному заліку переможцем став Китай (94–76–50), до топ-5 також увійшли: Великобританія (49–44–31, США (36–42–27), Нідерланди (27–17–12), Бразилія (25–26–38). Всього нагороди мають представники 85 країн.