На підставі Туринської плащаниці штучний інтелект намалював портрет Ісуса
Саме в це полотно було загорнуто тіло Спасителя після Його мученицької смерті на хресті
Штучному інтелектові поставили виняткове завдання: відтворити зовнішність людини, чиє обличчя відбилося на Туринській плащаниці.
Про це повідомляє CREDO.
Туринська плащаниця – це полотно 4,37 м завдовжки і 1,13 м завширшки. На ньому можна побачити відбиток тіла закатованого чоловіка.
Полотно зберігається у катедрі Турина, в Італії.
Як каже традиція, саме в це полотно було загорнуто тіло Ісуса після Його мученицької смерті на хресті.
Довгі роки не вщухають суперечки про автентичність цієї пам’ятки. Наприклад, дослідження, проведені у 1980‑х роках, дали результат походження тканини з часів Середньовіччя. Але останнім часом вийшли кілька нових публікацій, що підтверджують її цілком імовірну автентичність.
У серпні ц.р. британська газета «Daily Star» опублікувала результати цікавого експерименту.
Журналісти дали завдання штучному інтелектові відтворити зображення людини, чиє тіло відбилося на Туринській плащаниці. Обличчя і грудна клітина чоловіка, відтвореного ШІ, дивовижно подібні до зображень, знаних, наприклад, із католицької іконографії. Гарний і доволі молодий чоловік із Плащаниці має худе видовжене обличчя, з бородою, вусами, і в нього довге волосся.
Artificial intelligence has imagined the «face of Jesus Christ» from the Shroud of Turin, the cloth believed to have covered His body immediately after the Crucifixion.
— Sachin Jose (@Sachinettiyil) August 21, 2024
Image: Daily Star pic.twitter.com/ReuwtXbLSF
Подібне завдання поставили ШІ рік тому. Чоловік на цьому зображенні показаний в іншій стилістиці й має трохи відмінну форму очей; але поза цими деталями, виглядає так само.
Як пише «Daily Star», нещодавно провели наступне цікаве дослідження. Інженери з Падуанського університету в Італії знайшли на Плащаниці часточки крові і взяли їх на аналіз. Із результатів випливає, що людина, чия кров опинилася на полотні, мала відмову органів і травми, які цілком можуть бути наслідком тривалого висіння на хресті.
Читайте також: Війна – для бідних?.