Волинський храм святителя Феодосія Чернігівського відзначив свої іменини: якою була передісторія свята
Феодосіївська церква, яку відкрили 1895 р., спочатку була цвинтарною каплицею для відспівування військовиків. Заснування на цьому місці храму на честь цього святого мало військові-політичні причини. Адже неподалік розміщувалась армійська частина, в якій було багато вихідців із Чернігівської землі.
Наприкінці століття дерев’яну капличку замінили на цегляну. У серпні 1906-го храм освятили. Перші чотири настінні розписи з’явилися того ж року (художник Шинкаренко). Феодосіївська церква не припиняла діяльності й за радянських часів.
Про це інформує Волинська єпархія Православної Церкви України.
«У 1948 р. тодішній настоятель протоієрей Гавриїл Коробчук, який під час примусового переселення українців із Холмщини прибув до Луцька, таємно привіз чудотворний образ Холмської Богородиці. Служив українською.
З нагоди двотисячоліття Різдва Христового на подвір’ї храму споруджено хрест. Опісля на цьому місці звели каплицю на честь народження Спасителя, на куполі якої встановлено хрест у вигляді вифлеємської зірки. Освячено її на Різдво у 2021 р. Окрім цього, відреставровано куполи і накупольні хрести, перекрито дах, оновлено фасад храму.
З нагоди храмового свята Божественну Літургію у Феодосіївській церкві обласного центру очолив митролит Луцький і Волинський Михаїл. Згодом інформаційна служба розповість про цю подію більше», йдеться в повідомленні.
Читайте також: «У Луцьку вшанували пам'ять українців, виселених з Холмщини».