Волинський військовий та журналіст пропонує замінити слово росія на московія
Відповідну петицію Богдан Пташник зареєстрував на сайті Кабміну
Як зазначив автор петиції – в українській мові назви практично усіх країн світу не відповідають ні за усним звучанням, ні в письмовому, в т.ч. і офіційному вигляді самоназвам цих держав і народів.
Ми вживаємо слова: - Німеччина, а не Дойчланд. - Австрія, а не Остерайх. - Угорщина, а не Мадьарорсаг. - Фінляндія, а не Суомі. - Данія, а не Данемарк. І так далі, пише на своїй фейсбук-сторінці Богдан Пташник.
«З якого переляку ми вживаємо слово Росія? Бо в Кремлі так хочуть? Змінимо Український правопис. Підписуємо петицію.
Для тих, хто вважає що це - нічого не змінить. Змінить! Недаремно з таким боєм вдалось зареєструвати хоча б тут. На сайті президента взагалі відхилили. На ФБ пости про це блокуються! Спочатку було слово! Якщо згоден - підписуй!» – звертається до українців захисник.
У тексті петиції роз'яснюється: «Слово «Росія» є калькою зі старогрецького слова «Ρωσία», тобто Русь, і було штучно поширене як самоназва у ХVIII ст. на народи і територію, які не мали історичного, культурного, географічного споріднення з державою Русь та не були її правонаступниками.
У зв’язку з тим, що назва Московське царство, Московія, Московитія збереглися в українській мові по сьогодні, окрім того, вищеперелічені назви вживалися усіма європейськими державами офіційно і також збереглися, Україна, як правонаступник держави Русь, згідно історичної дійсності, територіального розташування та Конституції України, в т.ч. ст. 20, зобов’язана захищати не лише свою територіальну цілісність, а й історичну спадщину від агресії та будь яких зазіхань з боку Російської Федерації».
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Волинянка отримала подарунок-трофей і Подяку від Князівських воїнів.