Волинь не бомблять, а вона – у вогні!
Ситуація з пожежами в екосистемах Волині залишається украй напруженою. Лісівники чергують цілодобово, щоб гасити точкові загоряння. Лише з 2-го до 8-го вересня вогнеборці ліквідували 100 пожеж на площі понад 97 гектарів: 40 – у Луцькому, 44 – у Ковельському, 9 – у Володимирському, 7 – у Камінь-Каширському районах
За цей період рятувальникам довелося боротися з лісовими пожежами, ліквідовувати загоряння сухої рослинності та чагарників, а також – сміття на відкритій території.
Перша цього року на Волині лісова пожежа виникла неподалік села Яромель Луцького району. Займання розповсюдилося орієнтовно на 25 гектарів. Для ліквідації вогню територія була оборана на окремі сектори, здійснювалося гасіння по периметру. На місці події працювали майже півсотні рятувальників із міст Ківерці, Луцьк, Рожище та селища Маневичі. Було залучено 5 одиниць основної пожежної техніки та пожежні команди лісових господарств. Роботу ускладнювали суха спекотна погода та велика кількість торф’яників, що тліють і продовжують горіти.
Болотиста місцевість є важкодоступною для пожежної техніки – саме в таких ситуаціях найбільш гостро відчувається потреба в якісній лісовій дорожній інфраструктурі. Внаслідок масштабної пожежі постраждали звірі.
На даний час ліквідовано загоряння лісу на 7 га, залишилося 18 га. Зі слів рятувальників, ситуація – контрольована. Усі факти вказують, що причина її виникнення – зумисний підпал, продуманий, оскільки пожежа виникла в глибині лісу, куди зазвичай люди просто так не можуть дістатися.
На території Колківської громади, поблизу сіл Годомичі та Старосілля Луцького району, горіли суха трава та чагарники. Площа загоряння становила близько 10 га. До місця події було направлено місцеву пожежну охорону селища Колки та підрозділ Ківерцівського державного лісового господарства. Через загрозу поширення полум’я на ліс додатково залучили сили та засоби 1-ї, 2-ї, 3-ї та 13-ї пожежно-рятувальних частин, а також – співробітників оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС в області.
Роботу пожежників ускладнює суха спекотна погода.
7 вересня працівники ДСНС гасили лісову пожежу поблизу села Ветли на Любешівщині. На місце події прибули рятувальники 23-го ДПРП цього села, 8-ї ДПРЧ м. Камінь-Каширський та 12-ї ДПРЧ селища Любешів.
Також працювала техніка лісівників, воєнізована пожежна охорона села Дольськ, а ще – працівники прикордонної служби. Площа пожежі охопила близько 10 га.
Майже в усіх випадках до займання призвела людська недбалість.
На минулому тижні співробітники ДСНС області разом із екологами склали 32 протоколи за фактами спалювання сухої рослинності.
У селі Княгининок рятувальники 2-ї ДПРЧ ліквідували загоряння сухої рослинності на площі 1 га. Причина виникнення пожежі – дії громадянки Харчук М.
Близько опівночі за межами населеного пункту Підгайці рятувальники 2-ї та 1-ї ДПРЧ міста Луцька, за допомогою підручних засобів, ліквідували загоряння сухої рослинності на площі 2,5 га.
У Луцькому районі на території садового товариства опіки ніг отримала жінка (1957 р. н.), яка спалювала суху рослинність. Вогонь, крім того, перекинувся на господарські приміщення. Внаслідок цього було повністю знищено 2 дерев’яні будівлі, пошкоджений металевий контейнер та знищено речі домашнього вжитку, які були в ньому. На порушницю складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 175 КУпАП.
Не обійшлося й без людських жертв. У Любомльській громаді на пожежі, де горіли чагарники й суха рослинність, виявлено тіло літнього чоловіка (1961 р. н.). Ймовірна причина пожежі – необережне поводження загиблого з вогнем.
Рятувальники вкотре нагадують громадянам про заборону спалювання сухої рослинності, а також – про адміністративну відповідальність і штраф, який, відповідно до статті 77-1 КУпАП, становить від 3060 до 6120 грн.
Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.
По всіх інших випадках пожеж матеріали направлено до поліції для встановлення причетних осіб та притягнення їх до відповідальності.
Любомира НАТИНКА.