Курси НБУ $ 41.88 € 43.51
На Волині, рятуючи породіллю і її доньку, провели унікальну операцію

Генеральна директорка Волинського обласного територіального медобʼєднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська привітала сім’ю, в якій підростає ще двоє старших дітей, з радісною подією.

Фото – Волинське обласне медоб'єднання захисту материнства і дитинства.

На Волині, рятуючи породіллю і її доньку, провели унікальну операцію

3,5 місяці тому вагітна жінка опинилася на межі життя і смерті через тромбоемболію легеневої артерії. Летальність від цієї важкої патології сягає 80%, тож лікарі називають порятунок життя Руслани та її дитини великим успіхом

Із Волинського обласного перинатального центру виписали породіллю, яка потрапила у медзаклад із важкою патологією. У жінки діагностували тромбоемболію легеневої артерії, що у 80% призводить до смерті. Втім, завдяки хірургічному втручанню медикам вдалося врятувати життя пацієнтки та її дитини.

Про це повідомили на сторінці перинатального центру у Facebook.

Волинянка Руслана Мачек потрапила до лікарні на 24 тижні вагітності із задишкою, тахікардією, зниженням сатурації (насичення крові киснем) та артеріального тиску. За словами завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії Івана Вороблевського, такі симптоми свідчать про тромбоемболію – закупорювання легеневої артерії тромбом.

«Ми розпочали лікування за протоколом і за декілька днів побачили поліпшення її стану, що згодом підтвердилося і на комп’ютерній томографії – просвіт судини збільшився», – зазначив Іван Вороблевський.

Реклама Google

Оскільки транспортування до Києва могло погіршити стан пацієнтки, лікарі перинатального центру взяли на себе відповідальність за її лікування. Впродовж цього часу медики консультувалися з колегами із Інституту серця МОЗ України. На 30 тижні вагітності Руслану реанімобілем перевезли до Києва, однак народжувати дитину вона вирішила в Луцьку.

Пологи приймав медичний директор з акушерства та гінекології Роман Савка. «Пацієнтка народжувала під епідуральною анестезією, пологи минули абсолютно нормально. 18 вересня на світ дівчинка вагою 3100 г. Для нас це унікальний випадок і ми щасливі виписати пацієнтку із дитинкою додому», – розповів медичний директор з акушерства та гінекології Роман Савка.

У середу, 25 вересня, Руслану Мачек із новонародженою донькою виписали із пологового будинку.

Сама ж Руслана Мачек називає 5 червня, коли потрапила до перинатального центру у важкому стані, своїм другим днем народження. «З цього дня і дотепер колектив перинатального центру рятував життя мені і дитині. Щиро вдячні керівництву, відділенню реанімації, пологовому відділенню, жіночій консультації за самовіддану роботу. Вони справжні професіонали та згуртований колектив: і завідувач, і лікарі, і медсестри, і санітарки. Ми ніколи не думали, що в реанімації можна почувати себе так комфортно. Мою безмежну вдячність важко передати словами. Дякуємо всім, хто допомагав! Бажаємо колективу здоров’я, натхнення і щоб такі складні випадки, як у мене, більше не траплялися!».

Породілля Руслана Мачек і її рятівникик, які допомогли привести їй у світ третю дитину. Фото – Волинське обласне медоб'єднання захисту материнства і дитинства.
Породілля Руслана Мачек і її рятівникик, які допомогли привести їй у світ третю дитину. Фото – Волинське обласне медоб'єднання захисту материнства і дитинства.

 Додамо, що тромбоемболія легеневої артерії – це закриття просвіту великих, середніх або малих гілок легеневої артерії тромбом, який утворюється найчастіше у великих венах нижніх кінцівок або тазу. За інформацією Волинського обласного перинатального центру, летальність від патології сягає 80%. Втім, при правильній діагностиці й ефективному лікуванні рівень смертності знижується до 10%.

Читайте також: 17 хвилин у стані клінічної смерті: як франківські медики врятували чоловіка.

Telegram Channel