Курси НБУ $ 42.13 € 43.37
«Сильна та конкурентна Україна потрібна лише українцям»

Волинь-нова

«Сильна та конкурентна Україна потрібна лише українцям»

Найяскравіші за тиждень думки і цитати

Кирило САЗОНОВ, журналіст, воїн ЗСУ, про найбільшу потребу воїнів:
«Ніхто не голодний. І з формою все гаразд. Видають необхідне, а хто хоче, може просто докуповувати собі із зарплати. Машини ламаються, РЕБів не вистачає. Але тут рятують волонтери та небайдужі громадяни з донатами. Головна проблема – люди втомилися, якщо цензурно! Військові гарують на виснаження насамперед психологічно. І потихеньку сходять з глузду у тій чи іншій формі. Насамперед – бойові. Перегорають.
Потрібні зміни у ситуації з відпочинком військовослужбовців. На мій погляд, найпростіший і найлогічніший компроміс – регулярні обов’язкові відпустки. Кожні три місяці – два тижні відпустки. Без варіантів. Щоб люди відійшли від війни, побули вдома з рідними, їхня психіка зміцніла. Інакше ви втратите нас досить швидко».


Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ, Президент України, прокоментував інформацію західної преси про 80 тисяч загиблих українських бійців у війні з росією:
«80 тисяч? Це – брехня. Реальна цифра набагато менша, ніж та, що була опублікована. Значно».


Денис ШМИГАЛЬ, прем’єр-міністр України, про цьогорічні жнива:
«Українські аграрії вже зібрали близько 40 млн тонн нового врожаю. Урожай пшениці цього року становив близько 22 млн тонн. Внутрішнє споживання – близько 6 млн тонн. Тобто Україна зібрала пшениці ледь не вчетверо більше, ніж споживання всередині країни. Це дає змогу нам залишатися гарантом продовольчої безпеки для багатьох країн».


Олексій КУЩ, фінансовий експерт, про Польщу та Україну:
 «Україна та Польща – прямі регіональні конкуренти: за трудові ресурси, за інвестиції, за європейські дотації, навіть за ринки збуту товарів... Це не скасовує ситуативної взаємодії двох країн. Але навіть під час війни Польща може блокувати кордон і не пускати українське зерно, порушувати тему Волинської різанини, хоча це зараз явно не на часі. Але Польща відчуває, що Україна багато в чому залежить від її позиції у структурах ЄС і хоче просто «дотиснути». Загалом сильна та конкурентна Україна нікому не потрібна – ні Туреччині, ні Польщі. Вона потрібна лише українцям».


Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ, політолог, про знищення Силами оборони України трьох великих складів боєприпасів  ворога на території рф:
«Знищення Службою складів зберігання ракет, КАБів і артилерійських боєприпасів матиме величезний вплив на хід війни. Той спосіб ведення війни, який вибрали росіяни, ставить їх в повну залежність від цих видів зброї. Склади з російськими та північнокорейськими снарядами і ракетами – це фактично найважливіші для росіян об’єкти у тилу. І втрата ворогом стратегічних складів – важливий успіх України».


Олександр ЯБЧАНКА, командир роти «Гонор» окремого механізованого батальйону «Вовки Да Вінчі», про те, скільки триватиме війна:
 «Війна не закінчиться ні цієї осені, ні, боюсь, наступної. Ця війна – надовго. росіяни поставили собі ціль нас знищити. І для нас зараз набагато важливіше зберегти особовий склад, аніж втримати якусь посадку, чи якесь село, чи навіть місто».


Петро ОЛЕЩУК, політолог, про помилкові інтереси США у війні (Вашингтон нібито побоюється повної поразки росії):
«Зараз США з усіх сил намагаються врятувати московську державу «для себе, на майбутнє». Щоб купувати там дешеві ресурси в обмін на товари. Тому це утворення треба рятувати. У тому числі – і ціною тисяч українських життів. Але все одно не врятують. Гниле трухляве тіло імперії завалиться від першого ж серйозного вітру, і тоді всі міжнаціональні, релігійні та соціальні суперечності вилізуть на поверхню. І ніхто цього монстра не врятує. Більше того, усі ці зусилля з порятунку монстра лише зроблять його падіння більш руйнівним».


Олександр КАРПЮК, воїн ЗСУ, блогер, про досягнення українців у війні:
«Через два роки Україна, яка вступала у війну аутсайдером у світі БПЛА, витягує війну вже завдяки їм. І вже рф копіює наші рішення. У 2014 році наші війська сиділи під артилерійським вогнем САУ, що стояли за кордоном, а сьогодні ми вже «виносимо» їм арсенали, аеродроми й навіть флот. І це все завдяки ентузіастам. Просто тому, що хтось вірив у свої ідеї та впроваджував їх, не дивлячись ні на що».


Роман КОСТЕНКО, народний депутат, секретар комітету з питань оборони, про встановлення чіткого терміну служби для воїнів ЗСУ:
«У мене питання: як ми можемо визначити ці чіткі терміни служби (за які я також виступаю і прописував це у своєму законопроєкті про мотивацію), якщо в нас немає ким замінити військових на фронті. Тому тут питання насамперед до проведення мобілізації, мотивації людей. І ті, хто каже, що це – до влади питання, для депутатів – виклик, помиляються – це виклик для всього суспільства. Адже хтось іде в армію і захищає державу, а хтось не хоче туди йти і вважає, що робота буде зроблена замість нього».


Тімоті СНАЙДЕР, відомий американський історик, про геноцидний характер війни:
«Геноцид – це не тільки вбивство людей, а й ліквідація культури, знищення інституцій, які її представляють. Таким чином росія спалює книжки, викрадає музейні експонати, підриває архіви, бібліотеки та видавництва». 

Telegram Channel