Курси НБУ $ 41.93 € 43.58
Після лікування зубів 3-річний Лука потрапив  у реанімацію

Маленький волинянин зі своїм рятівником – професором Євгеном Руденком.

Фото – НДСЛ «Охматдит».

Після лікування зубів 3-річний Лука потрапив у реанімацію

Під час процедури стоматологи пошкодили трахею хлопчика, що призвело до серйозних проблем із диханням

У київському «Охматдиті» медики врятували 3-річного Луку, який після візиту до стоматолога у рідному місті, Луцьку, потратив у реанімацію. Хлопчик був у критичному стані, розповіло інтернет-видання «Еспресо.Захід».

Обличчя набрякало, і дитина важко дихала

У Луцьку хлопчику проводили стоматологічне лікування зубів під наркозом, із інтубацією трахеї. Вже по дорозі додому після процедури мама Луки дізналася, що у хлопчика почало боліти горло, а його шия, голова та обличчя стали сильно набрякати, дихання дитини було утрудненим. Тому вони терміново звернулися до місцевої лікарні.

Після проведених рентгенівських обстежень та комп’ютерної томографії (КТ), лікарі виявили накопичення повітря в середостінні, під шкірою голови, шиї, грудної клітки. Це свідчило про порушену цілісність дихальних шляхів у хлопчика. Тому вже наступного дня Лука був терміново доставлений до столичного «Охмат­диту».

Критичний стан і термінова операція

Вже у Києві, під час КТ, рентгенівських обстежень та бронхоскопії, у дитини виявили розрив трахеї. Дефект був розташований на її задній стінці, на півтора сантиметра нижче від голосових зв’язок. Довжина розриву становила 2,5–3 сантиметри.
Того ж дня провели термінову операцію. Медики успішно зашили та відновили цілісність трахеї. Під час операції спеціалісти використовували бронхоскопію для контролю якості швів та забезпечення надійності з’єднань.

Через 48 годин після операції Луку перевели на самостійне дихання. На третій день після хірургічного втручання хлопчик був переведений з реанімації у відділення, а вже через 11 днів його виписали додому.

Чим небезпечна травма

«Небезпека цієї травми полягає в тому, що розрив трахеї загрожує життю. Повітря виходить за межі дихальних шляхів і накопичується в середостінні під тиском. При кожному вдосі повітря потрапляє туди, але не може повернутися назад.

У хлопчика почало боліти горло, а його шия, голова та обличчя стали сильно набрякати, дихання дитини було утрудненим.  

Відбувається стискання внутрішніх органів – серця і легень. Це може призвести до дихальної недостатності або навіть до задихання», – пояснює дитячий хірург, професор Євген Руденко.

При подібних травмах дуже важливо швидко звернутися за медичною допомогою, оскільки хірургічне втручання є ефективним лише в перші дні після травми. Якщо діагноз ставлять пізніше, хірургія може бути пов’язана із серйозними ускладненнями.

Як почувається хлопчик

Зараз Лука почувається добре, продовжує радіти життю, відвідувати дитячий садок і гратися з друзями. Мама розповідає, що найбільше дитина любить бавитися машинками, малювати та кататися на гойдалках.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel