Серце Юрію Цимбалюку вдалося завести лише на 17-ій хвилині
«Мабуть, я ще не все встиг, якщо лікарям вдалося мені зберегти життя, і вищі небесні сили так усім покерували», – говорить Юрій Цимбалюк.
Увесь цей час чоловік перебував у стані клінічної смерті
Медики КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради», які врятували життя та успішно пролікували пацієнта, кажуть, що у цього чоловіка – могутній Ангел-охоронець, адже від самого початку усі обставини складалися на його користь, хоча ситуація була критичною
Події відбувалися трохи більше ніж місяць тому. Тоді в неділю, 11 серпня, Юрій Цимбалюк разом із дружиною прогулювалися у Міському парку імені Тараса Шевченка. Посеред вулиці чоловік відчув погіршення самопочуття.
За кермо власного автомобіля він уже не сідав, а тому подружжя викликало таксі, щоб вирушити за медичною допомогою до Центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ). На повороті туди він втратив свідомість.
Медики відділення невідкладної екстреної медичної допомоги ЦМКЛ, які були в той час на чергуванні (лікар невідкладних станів Христина Буковинська і терапевт Роман Вовчок, а також анестезіологи Ангеліна Котик і Ярослав Максимчук) розповідають, що тоді все було блискавично швидко. Пригадують і переляканого водія таксі, а також, що в той день у лікарні не було ургенції. А тому, зізнаються, що не очікували на пацієнтів у критичних станах і з гумором жартують, що те чергування запам’ятається їм надовго: «У нас не було часу на роздуми, у пана Юрія зафіксували фібриляцію шлуночків, яка перейшла в асистолію (зупинка серцевої діяльності). Кожна хвилина і навіть секунда були важливі. Тому ми негайно розпочали реанімаційні заходи. І аж на 17-й хвилині серце вдалось завести».
Завідувачка відділення невідкладної медичної допомоги (ВНЕМД) Іванна Дидик відзначає, що серцево-легенева реанімація триває за стандартом 30 хвилин.
«Наші лікарі діяли настільки командно, швидко і ефективно, що маємо врятоване життя пана Юрія і зараз він вже повернувся до нормального стану», – говорить Іванна Дидик.
Після реанімаційних заходів хворого негайно перевели у палату інтенсивної терапії, де він знаходився на апараті ШВЛ без свідомості 1 добу.
«На мій подив (а ми в роботі дуже часто маємо справу з постреанімаційними ускладненнями), наступного дня в пацієнта почали зʼявлятися елементи свідомості та ознаки самостійного дихання. Потім намагання виконувати прості інструкції. Дуже обережно і натхненно ми з командою спостерігали за динамікою. Зрештою успішно пацієнта екстубували, тобто апарат ШВЛ вже був непотрібний», – пригадує завідувачка ВНЕМД.
Далі його відправили у відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії, де йому встановили діагноз – інфаркт міокарда. Тут йому провели коронографію (дослідження судин серця за допомогою рентгену і спеціальної контрастної речовини), а опісля – стентування коронарних артерій. Це малоінвазивне хірургічне втручання дозволяє розширити просвіт артерій, які забезпечують життєдіяльність серця.
Надалі пацієнта перевели у кардіологічне відділення.
«У нас він проходив реабілітацію, також йому виконувались ЕКГ із фізичним навантаженням, УЗД серця та постійний контроль аналізів, підбір препаратів», – говорить лікуючий лікар-кардіолог Юлія Садівська.
За 11 днів пацієнта Юрія Цимбалюка вдалось ефективно пролікувати й виписати з медзакладу у задовільному стані.
Чоловік зізнається, що до того не мав якихось серйозних проблем із серцем, міг тільки інколи мати підвищений артеріальний тиск. Сьогодні він приходить навідати своїх медиків і подякувати їм за порятунок.
Чоловік зізнається, що до того не мав якихось серйозних проблем із серцем, міг тільки інколи мати підвищений артеріальний тиск.
«Мабуть, я ще не все встиг, якщо лікарям вдалось мені зберегти життя і вищі небесні сили так усім покерували», – говорить Юрій Цимбалюк.
Пацієнт каже, що зараз добре себе почуває, навіть розпитує у лікарів, коли йому вже можна буде грати волейбол, адже поки фізичні навантаження у нього є обмежені.
«Я нічого не пам’ятаю, що відбувалось тут в лікарні. Після пережиття клінічної смерті став погано пам’ятати декілька днів перед нею. Знаю, що ми були на дачі в суботу, але немає чіткості спогадів, ніби спостереження збоку, або як сон і деколи все як у мультфільмі. Не можу пригадати як зранку в неділю снідав, але всі інші події свого життя я добре пам’ятаю», – говорить Юрій Цимбалюк.
Лікарі кажуть, що певні порушення пам’яті можливі, більше того випадок цього пацієнта є унікальним і певною мірою навіть дивовижним.
«Пану Юрію пощастило навіть те, що він прогулювався в парку поруч із лікарнею, що викликали тоді швиденько таксі, бо тут дуже важливим був час. Певним чудом є також те, що пацієнт зараз повністю стабільний. Бо коли 17 хвилин порушене кровопостачання, то людина рідко після цього може повернутись до повноцінного життя», – говорить Іванна Дидик.
Франківські медики радіють порятунку Юрія Цимбалюка і кажуть, що такі випадки мотивують їх, надихають і дають сили далі працювати.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ