Курси НБУ $ 42.13 € 43.37
 28 вересня: яке сьогодні свято й що не можна робити

Не слід скаржитися на життя.

Фото: Відкриті джерела.

28 вересня: яке сьогодні свято й що не можна робити

Сьогодні, 28 вересня, Міжнародний день загального доступу до інформації. Віряни вшановують пам'ять святого ісповідника Харитона. 948-й день війни в Україні

 

28 вересня в церковному календарі – день пам’яті святого ісповідника Харитона. 

Про це розповідає ТСН.

Він жив у III столітті в місті Іконії, що в римській провінції Лікаонія (сучасна Туреччина). Був благочестивим християнином, відомим своїми чеснотами. Під час гонінь на християн за імператорів Галерія, Максиміана або Лікінія, Харитона ув’язнили за відмову приносити жертви язичницьким богам. Він мужньо сповідував свою віру в Ісуса Христа і зазнав жорстоких мук, але залишився живий.

Після звільнення з в’язниці Харитон вирушив до Єрусалима. Дорогою його захопили розбійники, але він чудом врятувався. На місці свого порятунку він заснував монастир, відомий як Фаранська Лавра. Пізніше він заснував ще два монастирі: Єрихонський і Сукійський. Святий Харитон відомий своєю духовною мудрістю і строгим монастирським уставом. Він прожив благочестиве життя і помер близько 350 року.

Що не можна робити 28 вересня:

= Не слід скаржитися на життя.

= Не можна займатися прибиранням.

= Забороняється ділитися планами на майбутнє.

Народні прикмети і традиції:

= дивилися, який сьогодні день: дме холодний вітер — літо наступного року буде теплим;

= ясно — зима буде сніжною та холодною;

= високо летять гуси — до повені взимку;

= коли опадає листя, то лягає тильним боком — буде гарний урожай наступного року.

В народі цей день отримав назву Харитонів. Наші предки вірили, що за три дні до Покрови Пресвятої Богородиці (1 жовтня) не можна їсти ягід. Існувала думка, що в них вселяється нечистий.

Сьогодні іменини відзначають: Валентин, В'ячеслав, Георгій, Іван, Кирило, Макар, Марк, Нестор, Олександр, Остап, Ганна, Марія, Тетяна, Уляна.

Талісманом людини, народженої 28 вересня, є берил. Здавна вірили, що своїм власницям цей камінь дарує вірність у коханні. А ще берил є активним провідником енергії та потужним захисником.

Читайте також: «Шацьким озерам важче «дихалося», поки не створили національний парк».

Реклама Google
 

Telegram Channel