Волинянин після служби у ЗСУ навчає дітей у школі (Відео)
45-річний Олександр Шепеля після служби у Збройних Силах пішов працювати вчителем
Чоловік другий рік викладає предмет «Захист України» у Шацькому ліцеї.
Суспільному батько трьох дітей зізнався: робота подобається, на практиці показує учням набуті на фронті знання.
Олександр Шепеля народився і виріс у селищі Шацьк, здобув освіту вчителя географії у ВНУ імені Лесі Українки, але ні дня не працював за фахом: був охоронцем, потім будівельником.
«Ніколи навіть не уявляв, що буду вчителем. Не моє то було», — каже чоловік.
Коли почалася повномасштабна війна, волинянин пішов у військо добровольцем. Розповідає: спершу служив у Шацькій роті охорони, а потім приєднався до 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.
«Попали під Соледар: штурмували населені пункти, було тяжко. Зараз тяжко згадувати, бо багато побратимів померло і командир. Там отримав перше своє поранення», — пригадує Олександр Шепеля.
Зізнається: попри поранення, продовжував служити. Але раптово захворіла мама, тому торік у травні волинянин звільнився зі служби, аби доглядати за матір’ю.
Після звільнення захисник почав шукати роботу й у центрі зайнятості йому запропонували посаду вчителя у місцевому ліцеї. Тут, каже, і згодився диплом про вищу освіту: «Цей предмет дуже важливий. Не було кому просто викладати».
Щотижня для старшокласників педагог проводить практичні уроки, де ділиться бойовим досвідом та набутими на передовій уміннями. Олександр Шепеля розповідає: дітям цікаво, але дівчата сприймають краще і більше віддаються, чим хлопці.
«Я на ці уроки ходжу одна з дівчат. Мені ці уроки подобаються, в мене виходить. Він все чітко розказує, зрозуміло, добрий вчитель», — каже учениця 11 класу Олександра Омельчук.
«Готує нас до життя, вчить захищати свою батьківщину, свою державу», — говорить учень 11 класу Северин Фрис.
На урок вперше запросили поліцейського громади, який разом з вчителем навчав учнів розбирати зброю.
«Доволі важко і потребує підготовки тривалої й сили, бо це нелегко», — зізнається одинадцятикласниця Єва Мандзебура.
«В мене теж не все виходило з першого разу. Нічого, потрошки будемо вчити. Це потрібно, щоб юнаки були ще зі школи підготовлені до цього», — каже поліцейський офіцер громади Богдан Штандер.
У Шацькому ліцеї навчається 661 учень, працює 58 педагогів. Попередній вчитель предмета «Захист України» нині у війську, каже директор навчального закладу Валерій Михальчук.
«Діти до військових, а особливо до учасників бойових дій відносяться з великою повагою і шаною. На базі Шацького ліцею буде створений осередок з вивчення захисту України», — говорить директор Шацького ліцею.
Олександр Шепеля зізнається: любить порядок і дисципліну, іноді буває строгим до дітей, бо досі звикає до нової педагогічної професії. Радіє, що знання передає старшокласникам.
«Хочу побачити внуків у вільній незалежній Україні. Ото і всі мрії», — каже вчитель «Захисту України».
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Навчальний заклад на Волині отримав цінний подарунок від захисників.