Як Луцька громада підготувалася до функціонування в умовах блекауту
Про це сьогодні, 7 жовтня, під час розширеної наради у міського голови повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Кирилюк
Він зазначив, що з початком опалювального сезону енергетична інфраструктура та об’єкти життєзабезпечення нашої територіальної громади можуть стати першочерговими цілями для російських атак.
Тому необхідно бути готовими до можливих перебоїв у роботі об’єктив критичної інфраструктури, зокрема, під час відключення енергопостачання, – інформують у Луцькій міській раді.
Міський голова Ігор Поліщук наголосив на тому, що 35 генераторів має підприємство «Луцькводоканал» та 46 генераторів придбало комунальне підприємство «Луцьктепло». Вони можуть на одну добу забезпечити лучан водою та теплом.
«На заправку цих генераторів нам необхідно 42 тисячі літрів дизеля і 1,5 тисячі літрів бензину. Тому необхідно вже зараз подумати про логістику. На випадок блекауту також продумати, яким чином ми будемо заправляти усі ці генератори. Необхідно укласти попередні договори з постачальниками пального, щоб вони оперативно могли заправляти всі ці генератори. Має бути відповідний автомобіль, бо у нас багато котелень та інших об'єктів критичної інфраструктури знаходяться у таких місцях, куди великий бензовоз просто не доїде. Тому має бути маленький бензовоз, який зможе доїхати у важкодоступні місця.
Наголошую на тому, що коли відбувається блекаут (зазвичай це відбувається під час повітряної тривоги, коли пошкоджуються об'єкти інфраструктури) працівники комунальних підприємств «Луцьктепло» та «Луцькводоканал» виїжджають на об’єкти після завершення сигналу тривоги і починають запускати генератори та систему в роботу. Після того, як надходить вода до системи, вона потрапляє до домівок лучан, так само і тепло.
Тому в цей час (який може тривати кілька годин) лучанам варто не сидіти без води, а заздалегідь запастися водою. Рекомендую всім мати вдома якусь кількість технічної та питної води.
Крім того, усі пункти незламності та пункти обігріву під час блекауту мають бути відкриті, доступні для людей та забезпечені усім необхідним (вода, чай, печиво, аптечка, дрова, якщо є пічка буржуйка та пальне для дизель-генераторів). Усе це обов'язково має бути», - зазначив Ігор Поліщук.
У Луцькій міській територіальній громаді створено 32 пункти незламності, а саме:
27 – заклади загальної середньої освіти,
5 – старостати старостинських округів.
А також пункти незламності обладнані в підрозділах ДСНС, поліції та в інших установах та організаціях. Підрозділи ДСНС, в різних районах міста, можуть виставити 5 мобільних пунктів незламності. Всього загальна кількість пунктів незламності в громаді — 64.
Усі пункти незламності обладнані генераторами, пічками-буржуйками із запасом дров, ємностями з питною та технічною водою, місцями для сидіння, медичними аптечками, продуктами харчування тривалого зберігання, Wi-Fi зв’язком.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Чи готовий Луцьк до опалювального сезону.