ЮНІСЕФ допоможе зробити реконструкцію напірного каналізаційного колектора у Луцьку
За участю екологів, громадськості та заступника Луцького міського голови Ірини Чебелюк, відбулося публічне обговорення проєкту співпраці між КП «Луцькводоканал» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
Влітку цього року з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) було підписано обмінний лист, який передбачає фінансування проєкту в межах гранту на суму понад 15 мільйонів гривень. Один із трьох компонентів співпраці з фондом – проект реконструкції каналізаційного колектора на вул. Цегельна, який проходить у зоні впливу на заповідник місцевого значення «Гнідавське болото».
Про це інформує Луцькводоканал.
Захід спрямований на забезпечення та збереження екології, адже заповідник має вплив на нашу громаду. Питання екології – це питання нашого майбутнього і майбутнього наших дітей. Відтак ЮНІСЕФ підтримує фінансування та реконструкцію напірного каналізаційного колектора на вул. Цегельна у Луцьку.
До слова, колектор розташований вздовж вул. Цегельної і річки Стир біля проїжджої частини. Він був збудований ще за радянських часів із залізобетону і сталі. Експлуатаційний термін роботи сталевих трубопроводів, з яких частково побудований колектор, становить 25 років. При фактичному терміні експлуатації колектора вже понад 45 років та під постійною дією агресивного середовища, відбувалися активні корозійні процеси, що призвели до повного руйнування поверхні трубопроводів і, відповідно, самовільного розливу стоків на дорожнє покриття та прибережну смугу річки Стир. Продовж 2023 року зафіксовано 17 виїздів аварійних бригад для локалізації та подальшої ліквідації витоків стоків. Таким чином, стан каналізаційного колектора унеможливлює його подальшу експлуатацію та може призвести до виникнення надзвичайної техногенної ситуації, а також забруднення навколишнього природного середовища.
Ще одна складова співпраці – створення екологічного середовища та історичного простору про те, коли з’явилось централізоване водопостачання у Луцьку. Мета проекту – виховання у дітей та молоді правильного розуміння важливості води та екології. Цей крок украй важливий для «Луцькодоканалу». Крім цього, це один із напрямків роботи ЮНІСЕФ у світі. У рамках реалізації цього проекту вдасться створити на території комунального підприємства науково-просвітницький історичний простір. Завдяки тому, що у нас збереглася перша станція водоочистки, побудована в 20-х роках минулого століття, на її базі виникне науковий екопростір для екскурсій, щоб діти та молодь могли бачити, якими були технології в минулому і як це працює зараз.
Окрім цього, в рамках співпраці передбачені інші технічні компоненти для покращення окремих процесів роботи «Луцькводоканалу», зокрема придбання обладнання для моніторингу ( стічних вод з передачею даних до системи SCADA) для покращення роботи каналізаційної системи.
КП «Луцькводоканал» в рамках грантового проекту вже провів тендерні закупівлі, обрано підрядника на виконання робіт, проведено публічне обговорення. Усі роботи, згідно світових стандартів, будуть відбуватись без порушень і негативного впливу на екологію, флору та фауну заповідника.
ЮНІСЕФ працює в 190 країнах, аби охопити найуразливіших дітей та молодь, які потребують допомоги, щоб зберегти їх життя, захистити права та запобігти шкоди їх здоров’ю. ЮНІСЕФ дбає про збереження дитинства, створює умови в яких вони будуть захищеними, здоровими та освіченими, і дає їм можливість реалізувати свій потенціал, щоб вони могли зробити світ кращим. ЮНІСЕФ завжди був голосом світу для дітей та молоді. Організація залучає та підтримує молодь, щоб вони вплинули на виконання рішень, які змінять їхнє життя на краще.
Реалізація проекту в Луцьку стане ще одним прикладом успішної співпраці з міжнародними організаціями, зокрема ЮНІСЕФ і матиме позитивний вплив на всі верстви населення нашої громади!
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Науковиця з Волині перемогла у конкурсі мікробіологів.