Курси НБУ $ 41.19 € 45.02
На Волині витратили понад 6 млн грн на реконструкцію аварійної каналізації інтернату

Нарешті безпечно.

Фото: facebook.com.

На Волині витратили понад 6 млн грн на реконструкцію аварійної каналізації інтернату

Голова обласної ради Григорій Недопад спільно з депутатами – очільником екологічної комісії Юрієм Ройком та членом бюджетної комісії Володимиром Бондарем проінспектували фінальний етап капітальної реконструкції каналізаційно-очисних споруд у Берестечківському психоневрологічному інтернаті

Аварійна каналізація, яка не знала ремонту з часу встановлення, і скиди забруднених вод просто у річку Стир – такою останні 20 років була ситуація в соціальній установі з найбільшою чисельність підопічних – понад дві сотні. Такий стан справ загрожував не лише санітарно-епідеміологічному та екологічному благополуччю, а й величезними штрафами, про що неодноразово попереджала Держекоінспекція.

Про це повідомляє Волинська обласна рада.

«Ми розуміли можливі наслідки, а вони стосувалися не лише довкілля, а й здоров’я мешканців і персоналу інтернату, тож 2 роки тому як засновник обласної комунальної установи ухвалили рішення про реконструкцію каналізаційної системи та встановлення тут очисних споруд», - зазначив голова Волиньради Григорій Недопад. «До того ж нераціонально було витрачати обмежені бюджетні ресурси на безкінечне латання дірявих труб, не кажучи вже про кількасоттисячні штрафні санкції за завдання шкоди навколишньому середовищу», - додає член постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Володимир Бондар.

Організаційно-контрольну функцію за фінансуванням та втіленням проєкту було делеговано профільній депутатській комісії – з питань екології, раціонального використання природних ресурсів.

«Загальна вартість реконструкції становить понад 6 мільйонів гривень, майже 5 вже освоєно. Спрямовані асигнування - це кошти обласного екологічного фонду, який наповнюється з цільових зборів, які можуть бути використані винятково на поліпшення екологічної ситуації. Оскільки проєкт дороговартісний, довелося реалізовувати його поетапно. Спершу заміна мережі та каналізаційно-насосної станції, цьогоріч – встановлення власне обладнання для фізичного та біологічного очищення стоків потужністю 50 метрів кубічних за годину. Остаточно завершимо наступного року, коли будуть додані до наявного обладнання і жировловлювачі», - пояснив очільник екологічної комісії Юрій Ройко.

Керівник Берестечківського психоневрологічного інтернату Віталій Клемба зауважує: аби заощадити бюджетні кошти, роботи, які не потребували спеціальних навичок, були виконані силами персоналу, тож переважна більшість асигнувань пішла на закупівлю устаткування та матеріалів. Принагідно він розповів представникам засновника про решту поліпшень та змін, які також стараннями працівників вдалося здійснити в установі цьогоріч. Зокрема, остаточно завершено облаштування укриття за усіма вимогами, включно з місцями для прикутих до ліжка підопічних. З’явився до послуг мешканців і сучасно обладнаний стоматологічний кабінет. Продовжуються роботи з утеплення будівель інтернату та благоустрою території. Завершено підготовку і до зимового сезону з передбаченням кількох альтернативних варіантів на випадок знеструмлень чи припинення газопостачання.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Прозора і чесна реклама: у Луцьку майбутніх маркетологів вчили, як не ошукати споживача.

Реклама Google

Telegram Channel