Курси НБУ $ 41.33 € 43.69
Як волинянам отримати кредит на встановлення сонячних панелей

Програма реалізується урядом України спільно з Фондом розвитку підприємництва.

Фото: suspilne.media.

Як волинянам отримати кредит на встановлення сонячних панелей

В Україні з липня 2024 року запрацювала державна програма з кредитування на придбання енергообладнання

Наразі 200 волинян подали заявки, аби взяти кредит під 0% у банках на придбання та встановлення генеруючих установок на альтернативних джерелах енергії.

Про це розповів заступник начальника обласного департаменту економічного розвитку Андрій Ткачук, пише Суспільне.

Програма реалізується урядом України спільно з Фондом розвитку підприємництва. Зі слів Андрія Ткачука, вона спрямована на забезпечення населення електроенергією, а не на продаж за «зеленим» тарифом.

«Найперше обмеження, яке існує, це до житлової площі. Це не більше 250 кв. м, друге — потужність установки. Йдеться про сонячні батареї чи інші установки, це не має перевищувати 10 кВт. Це певним чином обмежує. Тому що наші громадяни хочуть мати більшу потужність і надлишок продавати», — говорить посадовець.

Учасником програми можуть бути офіційно працевлаштовані люди, пенсіонери, фізичні особи-підприємці, віком від 21 до 65 років. Товаром може бути гібридна система електропостачання (сонячні батареї або вітрова установка, інвертор, система зберігання накопиченої електроенергії, акумуляторні батареї, а також послуги з монтажу цієї системи).

Зі слів Андрія Ткачука, від початку впровадження програми майже 500 волинян отримали відмову у можливості скористатися держпрограмою.

Серед волинян, які не змогли взяти кредит у банку під 0% на встановлення сонячних панелей для власних потреб — лучанин Артем Запотоцький. Чоловік каже: усе розрахував і хотів отримати кредит на 10 років. Йому відмовили з кількох причин.

«Спочатку казали, що ми з дружиною розлучені — цікава відповідь. У Вас неправильно зареєстроване право власності. Останнє, чому мені відмовили —– це те, що мій син, якому зараз 16 років, є співвласником 40% будинку і земельної ділянки. І на підставі цього, ми вам відмовляємо», — розповів Артем Запотоцький.

Лучанин за власні гроші встановив 8 сонячних панелей, але меншої потужності, інвертор та акумулятор. Господар прогнозує, що тарифи на електроенергію й надалі зростатимуть. Влітку у комунальних рахунках оплачує за електрику майже 800 гривень щомісяця. Тож, говорить, намагатиметься економити, аби не перевищити 500 гривень.

«Ця зима, я вважаю, буде надто жорсткою. Оскільки в мене погане місце розташування, багато затінення, то номінальна потужність 4,4 кВт., а по факту ці 2,2 кВт будуть десь з 10:30 і до 13:00 давати 1,7-1,8 –це непоганий коефіцієнт кВт., а з тієї сторони з іншого боку будинку — 0,5 кВт., коли сонце є. Бо треба позрізати дерева», — додав лучанин.

Як скористатися програмою і отримати кредит

В області є 10 банків, які долучилися до державної програми з кредитування енергообладнання. Суспільне звернулося за коментарем до представників одного із банків, який бере участь у державній програмі.

Заступник керівника регіонального управління філії Ощадбанку в області Анатолій Чаблук розповів про умови участі у програмі. З його слів, термін кредитування варіюється від 1 до 10 років, залежно від особистого вибору позичальника або ж його фінансових можливостей. Сума кредиту — від 100 до 480 тисяч гривень.

«Процентна ставка — 0%, але є одноразова комісія в розмірі 1,5% від суми кредиту, — каже Анатолій Чаблук. — Якщо платіжна історія позичальника є бездоганною, або він виконує усі вимоги державної програми, то підстав відмовити такому позичальнику у банків немає».

Держпрограма розрахована лише на власників приватних домогосподарств, які можуть звернутися із відповідними документами до банку. Для цього потрібні: паспорт, ІПН, довідка про доходи, свідоцтво про шлюб, довідка про несудимість, документальне підтвердження права власності на об’єкт нерухомості, рахунок-фактура на обладнання, яке планується придбати.

Як додав керівника регіонального управління філії Ощадбанку, після подачі документів банк вивчає кредитну історію позичальника і його фінансові можливості. Якщо зауважень немає — документи передають у Фонд розвитку підприємництва.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Дві громади з Волині встановили читацький рекорд.

Реклама Google

Telegram Channel