Курси НБУ $ 41.88 € 43.51
У прифронтовому Херсоні відкрили український культурний центр

Марина Порошенко (ліворуч) дарує Оксана Погомій нові книжки української класики.

Фото із сайту eurosolidarity.org.

У прифронтовому Херсоні відкрили український культурний центр

Як розповідає ініціаторка центру, волонтерка та активістка ГО «Справа Громад» Оксана Погомій, якщо ми не будемо читати свої книжки, не будемо підтримувати свою культуру – нас будуть змушувати до чужого

Херсонський український культурний центр носить ім’я Олександра Меньшова – місцевого письменника, який шість місяців із родиною пробув в окупації, а коли вийшов, то став до лав ЗСУ. Героїчно загинув на Бахмутському напрямку. «Ми його знали особисто, ми дружили. Сашко – це наш херсонський письменник. Він написав книгу «Я, Фокс та окупація. Щоденник херсонця». Олександр Меньшов мріяв, що, коли війна закінчиться, буде відновлювати Херсон. Тепер ми будемо відновлювати місто з його ім’ям», – говорить Оксана Погомій.

Родина п’ятого Президента підтримала цю ідею, і проєкт українського центру в Херсоні отримав грант Фонду Порошенка. Під час поїздки на південний фронт Петро і Марина Порошенки заїхали в Херсон і поспілкувалися з місцевими патріотами.

«Коли Оксана Погомій прийшла до нас з ідеєю створення Херсонського українського культурного центру, ми з Мариною та «Фонд Порошенка» відразу її підтримали. Автентичні рушники, ляльки-мотанки, неперевершена бібліотека. Та справа – не лише в речах, які тут зберігаються. Це – осередок українства, який уже зібрав дослідників історії Херсону, майстринь та людей, які мріють повернутися в свій український Херсон. І їм буде куди повертатися», – зазначає Порошенко.

«Ми будемо нищити наших ворогів не тільки зброєю, а й українською культурою, українським словом, українськими книжками, українськими піснями і нашою любов’ю до рідної землі».

«Ми будемо нищити наших ворогів не тільки зброєю, а й українською культурою, українським словом, українськими книжками, українськими піснями і нашою любов’ю до рідної землі», – говорить Марина Порошенко. Спеціально на замовлення центру львівські майстрині відтворили українські автентичні однострої з Херсонщини 19-го – першої половини 20-го століття.

Порошенко зауважує: місто постійно здригається від обстрілів, тут у небі чатують ворожі безпілотники. Тому волонтерам передали детектори дронів «Ванільний цукорок». «Разом із книжками, комп’ютерами для центру ми привезли п’ять «Ванільних цукорків», з якими безпечніше розвозити херсонський хліб. Зараз цей «Цукорок» ідентифікує в цьому місці чотири об’єкти, які можливо створюють безпосередню небезпеку. Це – умови, в яких живуть зараз херсонці. Проїжджаєш вулицями Херсона – серце стискається, місто – порожнє. Вибухи не затихають. Багато людей виїхали, а команда «Європейської Солідарності» разом із нашою Оксаною Погомій і в таких складних умовах не опускають руки: працюють у сховищах, плетуть сітки, печуть найсмачніший хліб. Щодня роблять кроки, які допомагають нашим воїнам у нерівній боротьбі», – сказав Петро Порошенко.

Херсонська активістка Оксана Погомій теж пережила окупацію, навіть в умовах небезпеки допомагала містянам і зараз пече безкоштовний хліб для людей. У грудні 2022 року в Херсоні почала працювати волонтерська пекарня, яку організували активісти ГО «Справа Громад». Техніку для пекарні – хлібопічки, генератор, систему очищення води – привіз Петро Порошенко. 

«Оксана Погомій та вся команда «Європейської Солідарності» роблять велику справу. Почуття, які ми разом пережили, – незабутні. Ми об’єднуємо свої зусилля в боротьбі, і це надихає рухатися вперед», – зазначає Порошенко.

«Олександр Меньшов мріяв, що, коли війна закінчиться, буде відновлювати Херсон. Тепер ми будемо відновлювати місто з його ім’ям», – кажуть херсонські патріоти.
«Олександр Меньшов мріяв, що, коли війна закінчиться, буде відновлювати Херсон. Тепер ми будемо відновлювати місто з його ім’ям», – кажуть херсонські патріоти.

Читайте також: «Воїн, привалений на 20 годин землею, дивом вижив».

Реклама Google

Telegram Channel