Курси НБУ $ 41.31 € 44.71
21-річний львів’янин понад рік пробув у полоні зі складним вогнепальним переломом плеча

Нині Гліб настільки фізично відновився, що навіть зміг піднятися в гори.

Фото з фейсбук-сторінки UNBROKEN Ukraine.

21-річний львів’янин понад рік пробув у полоні зі складним вогнепальним переломом плеча

Кінцівка молодого захисника була занедбана: зараження в місці поранення та брак 5 сантиметрів кістки

Руку змогли врятувати львівські хірурги Центру UNBROKEN (англійською– незламні. – Ред.), який входить до складу «Першого медичного об’єднання Львова». 

Житель міста Лева Гліб Портман вирішив приєднатися до війська у 18 років. Тоді він тільки-но розпочав вчитися в університеті на психолога. Студент доєднався до 125-ї бригади та у її складі брав участь у боях на

Луганщині та Донеччині. Спершу Гліб служив стрільцем, але згодом став сапером. Під час виконання чергового завдання хлопець отримав кульове поранення плеча та потрапив у полон. Окупанти утримували юного воїна на тимчасово окупованій території Луганщини. Його поранене плече – занедбали.

«Коли ми лягали спати, біль був настільки сильний, що неможливо було дихати. Кожен вдих рухав тіло і, відповідно, – руку».

Ось що розповідає Гліб про 13 місяців полону: «У мене був апарат зовнішньої фіксації кістки, який за нормальних умов має стояти пів року, а у мене він протримався цілий рік, доки сам не випав. Рука «запалилася» і почала гноїтися. Чи боліла? Коли ми лягали спати, біль був настільки сильний, що неможливо було дихати. Кожен вдих рухав тіло і, відповідно, – руку».

На початку цього року – під час чергового обміну полоненими – був звільнений і Гліб Портман. До спеціалістів Центру UNBROKEN він поступив зі складним, задавненим і зрощеним вогнепальним переломом плеча, в якому бракувало 5 сантиметрів кістки. Ортопеди-травматологи медичного закладу вирішили оперувати Гліба в кілька етапів. Спочатку вони видалили заражені тканини та поставили цементний імплант (спейсер), щоб сформувати місце під кістковий імплант. А під час наступного етапу лікарі взяли фрагмент кістки з тазу пацієнта та виготовили з нього імплант, використовуючи спеціальне біоскло. Обидва втручання та післяопераційна реабілітація минули успішно.

Нині Гліб настільки фізично відновився, що навіть зміг піднятися в гори. Поки має вільний час, він активно ділиться своїм досвідом сапера і читає курси з розмінування та поводження з вибухонебезпечними пристроями. 

У майбутньому хлопець мріє все ж вивчитися на психолога, але нині хоче повернутися до війська.

Василь КІТ.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel