Курси НБУ $ 41.31 € 44.71
В Україні за десять днів заблокували 15 схем ухилення від призову

Наразі всім фігурантам слідчі повідомили про підозри, залежно від їхніх ролей.

Фото: Національна поліція України.

В Україні за десять днів заблокували 15 схем ухилення від призову

та вилучили у фігурантів готівки на понад 23 млн грн

Протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.

Про це пише Рубрика, посилаючись на  пресслужбу ДСР НПУ, 

За гроші вони допомагали чоловікам мобілізаційного віку уникнути служби в ЗСУ. Наразі всім фігурантам повідомлено про підозру.

Начальник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Андрій Рубель розповів:

«Йдеться про керівників та членів військово-лікарських, медико-соціальних експертних та лікарсько-консультативних комісій, медичних працівників, керівників та працівників навчальних закладів, а також цивільних осіб. Суми неправомірної вигоди, яку зловмисники отримували від бажаючих протизаконно уникнути чи відтермінувати мобілізацію, коливалися від 500 до 12 000 доларів. За ці гроші вони виготовляли для військовозобов'язаних чоловіків фіктивні медичні довідки, оформлювали інвалідність, укладали фіктивні шлюби з жінками, які мають інвалідність, оновлювали дані в ТЦК з відстрочкою, працевлаштовували до підприємств критичної інфраструктури з метою бронювання, а також зараховували на навчання до вишів, в тому числі й до іноземних».

Заходи з викриття правоохоронці проводили у Закарпатській, Житомирській, Сумський, Волинській, Тернопільській, Вінницькій, Хмельницький, Одеський, Черкаський, Харківський областях та Києві.

«До прикладу, вартість виготовлення фіктивних медичних довідок з висновком комісії про наявність груп інвалідності становила від 2 000 до 12 000 доларів, оновлення військово-облікових даних та отримання фіктивного права на відстрочку від мобілізації до 5 000 доларів, а «студентського квитка» – до 1 500 євро», – зазначив Андрій Рубель.

Так, на Хмельниччині правоохоронці затримали заступницю голови ВЛК та лікаря підстанції екстреної медичної допомоги. Вони допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримати групу інвалідності, що дає підстави уникнути призову до ЗСУ. Для цього до медичних документів вносилася фіктивна інформація про наявність у них захворювання, що дасть змогу отримати групу інвалідності. Надалі ці документи надавалися на розгляд ВЛК, члени якої приймали позитивне рішення. Суми неправомірної вигоди за вирішення питання коливалися від 3000 до 8000 доларів.

На Закарпатті викрили ректорку, експроректора університету та працівника ВСП. За отримання статусу «здобувача освіти» в українських та іноземних університетах вони отримували від «клієнтів» 1500 євро, ще 500-1000 доларів брали за відстрочку від загальнодержавної мобілізації. Наразі 225 «студентам» вже скасовані раніше надані відстрочки.

В Києві затримали кандидата наук, який за 10 000 доларів обіцяв допомогти з бронюванням шляхом працевлаштування до організації, яка займається розмінуванням.

В Одесі викрили ділка, котрий за організацію фіктивного шлюбу з жінками з інвалідністю брав по 10 000 доларів.

«Під час проведення слідчих дій в організаторів та учасників корупційних схем поліцейські вилучили близько 23 000 000 грн у різній валюті, а також інші речові докази злочинної діяльності», – додав Андрій Рубель.

Наразі всім фігурантам слідчі повідомили про підозри, залежно від їхніх ролей. Дії підозрюваних кваліфіковані за низкою статей Кримінального кодексу України:

⁠ = ⁠ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);

= ⁠ ⁠ст. 369-2 (Зловживання впливом);

= ⁠ ⁠ст. 366 (Службове підроблення);

= ⁠ ⁠ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Підозрюваним обрано запобіжні заходи. Крім цього, декого з фігурантів відсторонено від займаних  посад.

Читайте також: «Воїн, привалений на 20 годин землею, дивом вижив».

Реклама Google
 

Telegram Channel