В якій області найбільше прокурорів-інвалідів і на якому місці Волинь
Офіс генерального прокурора проводить службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності
За попередніми даними службового розслідування, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у Черкаській та Хмельницькій областях. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Офіс генерального прокурора.
«Перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу людини з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду», – йдеться в повідомленні.
Так, на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус людини з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості працюючих там прокурорів. 59 з них отримали його до повномасштабного вторгнення.
Натомість у Хмельницькій області такий статус має 61 прокуроор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.
Як зазначали пресслужба органу, у решті прокуратур та в Офісі генерального прокурора цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка людей, які мають групи інвалідності, менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах – від 5 до 10%.
В Офісі Генерального прокурора 22 прокурори мають статус людини з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті.
«По кожному з цих фактів буде проведена ретельна перевірка та надана оцінка як в межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження», – додала пресслужба Офісу генпрокурора.