Курси НБУ $ 41.99 € 43.65
Спасти рятувальника могла лише пересадка печінки

«Дякую лікарям за професіоналізм, а рідним донорки – за таку жертовність. Світла їй пам’ять!».

Фото – «Перше медичне об’єднання Львова».

Спасти рятувальника могла лише пересадка печінки

«Я, коли пройшов обстеження, то по очах лікаря побачив, що все дуже погано», – каже зараз, після складної операції, Олексій Селезньов (на фото)

Чоловік, який 20 років життя віддав порятунку людей у надзвичайних ситуаціях, ніколи не гадав, що і сам потребувати спасіння. За допомогою він звернувся до спеціалістів Центру трансплантології «Першого медичного об’єднання Львова»

Олексію Селезньову – 42 роки. Родом він із нині окупованого міста Сіверськодонецька, що на Луганщині. Але майже все свідоме життя прожив у Дніпрі. 

З 18 років Олексій працював пожежником. Згодом піднявся по службі до керівної посади в ДСНС. А у 2014-му рятувальник доєднався до лав ЗСУ, де прослужив 6 років. Потому знову повернувся працювати в ДСНС. 

Торік чоловік помітив, що почав надто втомлюватися, а його живіт збільшився і став твердий, неначе сильно накачаний футбольний м’яч. Дружина наполягла на поході до лікаря. «Я, коли пройшов обстеження, то по очах лікаря побачив, що все дуже погано», – ділиться Олексій. 

Загалом від початку року трансплантологи «Першого медичного об’єднання Львова» виконали вже 12 пересадок печінки.

Медики виявили у рятувальника цироз – хронічне незворотнє прогресуюче ураження печінки. Зарадити Олексію могла лише 
трансплантація здорового органу. Чоловік знайшов в інтернеті Центр та приїхав до Львова за порятунком. «Крім родини, мене дуже сильно підтримували та мотивували лікарі «Першого медичного об’єднання Львова».

Відчував, що у надійних руках. А по життю я – оптиміст, тож вірив, бо жити дуже хотілося», – розповідає Олексій. 

Донор з’явився вже за місяць очікування. Ним стала 59-річна жінка, яка померла через крововилив у мозок. Її родина ухвалила важке рішення про посмертне донорство, чим подарувала шанс на життя відразу для кількох людей. 

Трансплантація донорської печінки Олексію минула добре. На 20-ту добу він поїхав додому – до родини. Нині на нього чекає реабілітація та контрольні огляди. Після порятунку чоловік переосмислив своє життя. Каже: «Я усвідомив, що не треба відкладати те, що можеш зробити сьогодні, бо завтра може не бути». 

Все, про що зараз мріє Олексій, – це бути здоровим і проводити більше часу з дружиною та донькою. 

Лія ЛІС.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel