Курси НБУ $ 41.32 € 42.99
Вперше в Україні 5-місячному немовляті пересадили частину печінки – донором стала його мати

Міцного здоров'я малюку!

Фото: facebook.com.

Вперше в Україні 5-місячному немовляті пересадили частину печінки – донором стала його мати

З НДСЛ Охматдит після унікальної операції виписали п'ятимісячного Матвія

Йому трансплантували печінку: доноркою стала його мама.

Про це пише Міністерство охорони здоров'я України.

Матвій народився раніше терміну, на 36 тижні вагітності, із рідкісною вадою розвитку – біліарною атрезією, за якої у людини немає частини жовчовивідних шляхів. Через це у печінці починають накопичуватись токсини, швидко розвивається цироз. Врятувати Матвія могла тільки трансплантація.

До Охматдиту малюк потрапив місяць тому у критичному стані. Через печінкову недостатність у нього почали відмовляти нирки. Команда медиків боролася за його життя, використовуючи спеціальне обладнання. Воно тимчасово виконувало функції нирок і печінки. Коли стан хлопчика вдалося стабілізувати, лікарі почали підготовку до пересадки.

Це була перша для Охматдиту моносегментна трансплантація печінки від дорослої людини – дитині такого віку, тож медики радилися з колегами з Японії та Південної Кореї.

Доноркою для Матвія стала мама.

«Ми взяли у мами один сегмент печінки – для пересадки дитині такого віку потрібно провести дуже точні розрахунки, щоб трансплантат відповідав вазі та фізіологічним особливостям донора. Ми пересадили найоптимальніший сегмент для маленького організму Матвія – трансплантована частинка важила 118 грамів», – розповідає Олег Годік, лікар-трансплантолог НДСЛ «Охматдит».

Після трансплантації дитина пройшла непростий період реабілітації. І хоча стан Матвія стабільний, родина ще певний час залишиться у Києві під наглядом лікарів Охматдиту.

Пересаджена печінка, яка включається в роботу у новому організмі, має здатність відновлюватися до потрібного розміру. Тобто, отримавши новий орган, Матвійко буде рости й розвиватися, як і його ровесники.

У НДСЛ «Охматдит» почали пересаджувати печінку влітку 2022 року. За цей час проведено 22 трансплантації печінки.

Вперше моносегментну трансплантацію печінки від дорослого живого донора дитині в Україні у 2005 році виконав професор Олег Котенко в Інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова НАМН України.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Яскраві кольори, сучасні меблі і оновлене обладнання: якою стала дитяча поліклініка у Луцьку (Фото).

Реклама Google

Telegram Channel