«Віддати росії навіть п’ядь української території було б катастрофічною помилкою»
Найяскравіші за тиждень думки і цитати
Олег РОМАНОВ («Ромаха»), командир протитанкового батальйону 3-ї ОШБр, про сучасну війну:
«Люди – не залізні. Третій рік війни, і дуже-дуже важко знову і знову, як би це не звучало непопулярно, – коли йдеш кожен день вмирати. Мені здається, якби не FPV-дрони, то можливо, ми уже боронилися б десь по Дніпру. Це – реалії. Я пам’ятаю такі дні, коли було дуже мало артилерійських боєприпасів. Я не буду казати точну кількість, але розподіл занадто маленький був, і саме FPV-дрони врятували Україну».
Андрій ОТЧЕНАШ, командир екіпажу БПЛА «Кара небесна» бригади «Рубіж», вважає, що в Силах оборони бракує молоді:
«Ситуація на полі бою показує, що воювати мають молоді – це справа пасіонарної енергії, а не стриманості, яку дає вік старшого покоління. Штурм – справа агресивної молоді, а не повільних чоловіків середнього та похилого віку. Молодь – це про здоров’я, азарт і бажання перемагати, саме те, що потрібно нам зараз».
Дмитро КУЛЕБА, ексміністр закордонних справ, про те, що робити з проросійськи налаштованими українцями після деокупації України:
«Повернемо території – повернемо людей, не повернемо території – і людей не повернемо… Коли прийде українська влада, підніме український прапор, в них буде вибір – не примус, а вибір. Якщо ми так сильно любимо росію, ми поїдемо в росію. Якщо ми любимо росію в глибині душі, але готові бути лояльними громадянами України, ми залишимося і будемо лояльними громадянами України. А всі ці історії про те, що ви спочатку виграйте битву за людські серця і думки, і це допоможе вам повернути території, – це все неробоча історія, яку нам нав’язували у 2014–2015 рр. західні експерти».
Карл ВОЛОХ, публіцист, про «тисячу Зеленського»:
«Лінія фронту уже тривалий час рухається в одному напрямку – на захід. Військовим гостро не вистачає укріплень, зброї та амуніції. Бізнес потихеньку вмирає, а ту його частину, котра якось примудряється виживати, «додушують» підвищеними податками, прирікаючи економіку на ще гірше животіння.
Не уявляю собі в цих умовах вчинку аморальнішого за підкупляння електорату черговою тисячею з дірявого Державного бюджету».
Олег ШАРП, публіцист, прокоментував повідомлення ЗМІ про те, що українська влада відмовила генсеку ООН Антоніу Гутеррешу відвідати Київ через його участь в саміті БРІКС у росії (при цьому раніше він відмовився бути присутнім на українському саміті миру):
«Якщо це правда, то тут я – на стороні влади… З цією війною розпочалася велика ревізія світового правопорядку, установленого за результатами Другої світової війни. Глобальна міжнародна система, де країна-агресор та її найближчий союзник мають право вето, виявилася недієздатною.
Тому найближче майбутнє – за двосторонніми договорами та військово-політичними блоками… Самотужки нам війну не виграти, а тому головний акцент необхідно переносити з платформ ООН та ОБСЄ на євроатлантичні платформи – ЄС та НАТО. Зрозуміло, що далеко не всі нас там хочуть бачити, але треба битись за місце під сонцем – це наш єдиний шлях. І його подолає той, хто йде».
Анджей ДУДА, президент Польщі, у відповідь на питання газети «The Sunday Times», чи може Україна, зважаючи на чисельну перевагу росії, реально повернути собі всю окуповану територію:
«Віддати росії навіть п’ядь української території було б катастрофічною помилкою. Якщо ви такі щедрі стосовно росії, чому б вам не віддати їй шматок своєї землі? Чому будь-яка суверенна країна повинна задовольняти росію? На якій підставі, дозвольте запитати, росія заслуговує на щось – особливо на чужу територію?».
Петро ОЛЕЩУК, політолог, вважає російський державний тероризм безкарним та ефективним:
«З тероризмом, начебто, борються. Принаймні, Захід дуже довго декларував війну з тероризмом, заради чого навіть висаджував експедиційні війська у віддалених Афганістані та Іракові. Але, як виявилося, є один тероризм, який має залишатися повністю безкарним – це найнахабніший, найбезсоромніший та найстрашніший – російський державний тероризм.
До речі, він ефективно працює і проти Заходу. У публікаціях, які виходять останнім часом у тамтешніх ЗМІ, наводиться аргумент проти дозволу для України завдавати далекобійних ударів по російській території. Мовляв, росіяни у відповідь можуть активізувати тероризм у Європі та Америці. Тобто, він таки працює. А починали з «не можна вести з терористами переговори».
Еліна ВАЛТОНЕН, глава МЗС Фінляндії, про те, що Україні необхідна західна зброя:
«Ніхто не бажає миру більше, ніж Україна. Але якщо хтось думає, що можна зупинити війну, припинивши постачання зброї, я можу сказати тільки одне: це не призведе до закінчення війни, а – до кінця України».
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ