Курси НБУ $ 41.99 € 43.65
У Луцьку — експозиція з пів сотні живописних полотен художниці Оксани Ядчук-Мачинської

На полотнах Оксани Ядчук-Мачинської — натюрморти, пейзажі, сакральні композиції та сюжетний живопис.

Фото: Суспільне Луцьк.

У Луцьку — експозиція з пів сотні живописних полотен художниці Оксани Ядчук-Мачинської

У Луцькому художньому музеї в рамках виставкового проєкту «Скарбниця. Художнє життя Луцька другої половини XX – початку XXI століть» 1 листопада презентували виставку виставка малярства Оксани Ядчук-Мачинської

Загалом представили 50 творчих робіт різних періодів художниці, об’єднані назвою «Мій шлях».

Про це розповіла Суспільному директорка музею Зоя Навроцька.

«Оксана носій традицій реалістичних, але це модерна художниця, яка рефлексує на найновіші експерименти, яка любить працювати із кольором, із формою. І водночас вдало експериментує абстрактне мистецтво, якісь декоративні мотиви. Одні з останніх робіт — це «Молоді хлопці в лісі». Вони як молоді дубочки на тлі дубового гілля. Це її реакція на сьогоднішніх наших дубів», — сказала мистецтвознавиця.

Як розповіла луцька художниця Оксана Ядчук-Мачинська, малювала змалечку, й нині творить у своїй майстерні щодня.

«Мені здавалося, що всі люди художники, що іншої професії немає, мені дуже хотілось виражатися. Навчалася завжди в природи, у тварин, в людей, в оточенні, любувалася світом, негативу не пам’ятаю», — говорить лучанка.

Після закінчення Київського художньо-промислового технікуму, сказала Оксана Ядчук-Мачинська, працювала художницею-оформлювачкою на луцькому художньому комбінаті, і паралельно освоювала древню техніку Єгипту — енкаустику, та висловлювала свої почуття на картинах.

«Ця робота була написана в день війни, початку війни, після вибухів. Я прибігла в майстерню і схопила те, що було під рукою, я фіксувала страшні миті, і прибігала, і писала роботи», — зазначила художниця.

На полотнах Оксани Ядчук-Мачинської — натюрморти, пейзажі, сакральні композиції та сюжетний живопис.

На відкриття виставки прийшли рідні художниці, колеги, письменники, філологи, музейні працівники. Серед гостей – український арткритик Олег Сидор-Гібелинда.

«Мистецтво дуже витончене, дуже жіноче і жіночне. Але цим вона не вичерпується. Кожен раз вона пробує вийти за межі, і завжди залишається собою. Багато в чому є автобіографічно, що природньо. Дуже часто героїні схожі на неї. Некричуща гамма, в цьому теж є якесь причарування», — сказав арткритик.

Зі слів директорки художнього музею Зої Навроцької, виставка триватиме впродовж двох місяців.

Проєкт «Скарбниця. Художнє життя Луцька другої половини XX – початку XXI століть» започаткували на початку повномасштабного вторгнення: за цей час у музеї відбулося 10 виставок митців, котрі жили та творили в Луцьку.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel