Курси НБУ $ 41.36 € 44.56
В обласному центрі Волині, щоб врятувати лебедя, викликали водолазів

Кадри порятунку травмованого лебедя на Теремнівських ставках, 7 листопада 2024 року.

Скрін із відео ДСНС Волині.

В обласному центрі Волині, щоб врятувати лебедя, викликали водолазів

Про історію порятунку розповіло «Суспільне Луцьк»

7 листопада у Луцьку на Теремнівських ставках врятували травмованого лебедя: звільнили від рибальського гачка, за який він зачепився дзьобом.

Про це «Суспільному» розповів начальник водолазно-рятувального відділення Луцька Державної служби з надзвичайних ситуацій Андрій Левчук. З його слів, рятувальники спочатку сумнівалися чи вдасться допомогти птаху.

«За допомогою човна і рятувальних засобів водолази підпливли до цієї зграї птиць, одного в сторону відволікли, загнали одного до берега, він зайшов в камиші, водолази в рятувальних костюмах, один схватив його за шию, інший допоміг йому звільнитися від цього воблера», – сказав рятувальник.

Про те, що птах у біді, рятувальників повідомила лучанка Любов Грабовська.

Жінка розповіла, що майже рік приходить на Теремнівські ставки, аби підгодовувати родину лебедів із двох дорослих птахів і трьох особин їхнього потомства.

«Вони дуже розумні, коли я купую кашу і приходжу до них, то вони бачать здалека впізнають людину і йдуть навпроти. Гулька така є над дзьобиком у них, там встряг рибальський гачок, він має три гострих гачки. Я надіялась, що він сам дасть раду, але сьогодні приходжу, а він теж не їсть», — сказала жінка.

Лучанка Любов Грабовська розповіла: лебеді на Теремнівських ставках живуть сім років. Зі слів жінки, травмованого птаха рятувальники відпустили, йому нічого не загрожує. Птахи сховалися в очереті. Однак за два дні, говорить Любов Грабовська, сподівається, що вони знову прийдуть до неї.

Водолаз Роман Козак зазначив: якби лебедю не допомогли, то птах би загинув.

«Я недавно працюю, але це вперше доводилося рятувати лебедя. Перейти на такі температурні умови для рятувальника – це зараз найскладніше. Обстежую дно і дивлюсь для себе якісь певні моменти», – сказав рятувальник.

Тренувальні спуски під воду у водолазів наразі відбуваються чи не щодня, додав керівник водолазно-рятувального відділення Андрій Левчук, тож таким чином відбувається підготовка до зимового періоду.

Читайте також: У лікарні на Волині проведуть «Бал найменших дітей України».

Telegram Channel