Курси НБУ $ 41.86 € 43.52
Як узаконити будинок самобуд по амністії

Фото: bti-kiev.com.

Як узаконити будинок самобуд по амністії

В Україні існують спеціальні процедури узаконення об’єктів, що належать до самочинного будівництва. Якщо вони були зведені з 5 серпня 1992 по 9 квітня 2015 рік, легалізувати їх можна у рамках будівельної амністії. Окремі умови діють також для будинків, зведених до 5 серпня 1992 року. Головними вимогами є відповідність будинку цільовому призначенню земельної ділянки та площа, яка не має перевищувати 500 кв. м. Перед тим, як переходити безпосередньо до етапів узаконення, слід перевірити конкретно свій будинок на відповідність усім критеріям, а краще проконсультуватися з фахівцем.

Процедура узаконення за будівельною амністією

У рамках будівельної амністії можна легалізувати самобуд без отримання дозвільної документації, як це передбачено загальною процедурою оформлення будівництва. То як узаконити самобуд за спрощеними умовами? Передусім слід підготувати право власності на земельну ділянку, паспорт та податковий номер кожного співвласника, якщо їх кілька. З цими документами на руках потрібно зробити наступне:

  1. Оформити на будинок технічний паспорт. Сертифікований інженер комунального чи приватного БТІ має провести технічну інвентаризацію будинку. Це обстеження включає огляд стану конструктивних елементів і проведення замірів для визначення фактичної площі будинку. На підставі отриманих результатів інвентаризації буде виготовлено техпаспорт. За сучасними нормами технічна документація обов’язково вноситься до ЄДЕССБ. Якщо крім будинку на земельній ділянці розташовані господарські будівлі, загальна площа яких понад 100 кв. м, додатково потрібно отримати звіт про технічне обстеження.

  2. Присвоїти будинкові поштову адресу. Якщо вона раніше не була присвоєна земельній ділянці, за відповідним рішенням потрібно звернутися до органів місцевого самоврядування. Після ухвалення рішення має бути видана довідка про реєстрацію поштової адреси.

  3. Подати декларацію про готовність будинку до експлуатації. Процедура введення будинку в експлуатацію здійснюється на підставі подання відповідної декларації, яка має бути зареєстрована в ДІАМ. Реєстрація декларації підтверджує, що будинок може використовуватися за його призначенням.

  4. Зареєструвати право власності. Це можна зробити через державного реєстратора чи приватного нотаріуса. Підтвердженням оформленого права власності на будинок на сьогодні є витяг з держреєстру.

Будинки, зведені до 1992 року, не вимагають вводити в експлуатацію. Вони підлягають реєстрації на підставі оформленої технічної документації. Перелічені можливості застосовуються лише для об’єктів незначного класу наслідків (СС1). Це індивідуальні житлові, дачні та садові будинки, присадибні будівлі та споруди.

Хоча дія будівельної амністії є безстроковою, законодавство може змінюватися. Щоб уникнути складнощів у майбутньому, краще встигнути скористатися цими спрощеними умовами. До того ж оформлене право власності на будинок дозволяє підключити до нього комунікації, забезпечити своєму нерухомому майну юридичний захист, законно здійснювати нотаріальні дії, скористатися субсидіями та можливістю відшкодування у разі пошкоджень, викликаними бойовими діями.

Реклама Google

Telegram Channel