2-річний хлопчик проковтнув магніти з холодильника
Лікарі вилучили із кишківника дитини два магніти довжиною 4 см
Як розповіла мама малюка, їх він зняв із холодильника – ними прикріплювали записки, календарі. В неділю, малюк прокинувся зі скаргами на біль у животі і вона запідозрила, що син міг щось проковтнути, адже має звичку гризти предмети, брати їх в рот.
«Я перевірила батарейки в іграшках та інші деталі. В лікарні у Володимирі, куди ми звернулися спочатку, я наголосила, що підозрюю проковтування стороннього предмету. Зробили рентген, і вже тоді я побачила саме ті магніти з холодильника», – розповіла мама хлопчика.
Хірург Василь Никитюк, який лапароскопічно прооперував малюка, наголосив, що ці магніти великі й важкі, тож природньо б не вийшли. На момент операції магніти були з’єднані між собою, тисли на стінки кишківника, внаслідок чого в ділянках тиску припинилося кровопостачання – без оперативного втручання це загрожувало перфорацією.
«Ось такі магніти були видалені з кишківника, довжина їх 4 сантиметри, діаметр – 1,7 см. Зробити це було лапароскопічно непросто. Коли я витягнув один магнітик, то була думка така, що не варто далі проводити операцію, один магнітик вийде сам. Але, зважаючи на те, що він – важкий, і було вирішено операцію продовжити й видалити обидва», – розповів Василь Никитюк.
Після операції хлопчик почувається добре, на щастя, вдалося уникнути важких наслідків для його здоров’я.
Зі слів лікарки-ендоскопістки Юлії Артишук, батьки, діти яких проковтнули сторонні предмети, за медичною допомогою звертаються в лікарню часто. Найчастіше ковтають сторонні предмети діти до трьох років.
«Це – різні іграшки, маленькі деталі, заколки, канцелярські вироби – все, що може потрапити до рук, а відповідно, й до рота дитини. Зазвичай ми це дістаємо ендоскопічним шляхом, а коли не вдається, то вирішуємо це хірургічним», – розповіла медикиня.
«Більшість іграшок мають батарейки, конструктори. Це все може призвести до пошкодження здоров’я дітей. Бо діти дошкільного віку люблять сторонні предмети невеликі за розмірами брати в руки, в рот, запихати їх в природні отвори, в носові ходи, слуховий хід, сечовидільні ходи. Якщо вже купили іграшку, то треба дивитися за дітьми», – наголошує лікар-хірург Василь Никитюк.
Як зазначають лікарі, упродовж цього року сторонні предмети виявляли у дихальних шляхах дітей, бронхах, шлунково-кишковому тракті.