У Луцьку встановили вже другу когенераційну установку
У рамках «Проєкту енергетичної безпеки», ДКП «Луцьктепло» отримало як Міжнародну технічну допомогу від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) когенераційну установку FLEXI 350
Її вартість - понад 500 тис. євро.
Про це повідомили у Луцькій міській раді.
Когенераційна газова установка – це комплектне обладнання для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії шляхом спалювання природного газу. Вона забезпечує автономним джерелом енергії котельню на вул. Зоряній та центральний тепловий пункт від неї, а вироблена теплова енергія транспортується споживачам Привокзального мікрорайону Луцька. А це - мешканці 45-ти житлових будинків та 7-ми об’єктів соціальної сфери, включаючи пологовий будинок.
Для забезпечення її роботи проєктована витрата газу становить 72 м³/год (при завантаженні 75%), а очікувана річна витрата газу – 300 000 м³. При цьому за рік установка згенерує 510 МВт*год електроенергії та 1231 Гкал теплової енергії.
Луцький міський голова Ігор Поліщук ознайомився з роботою цього обладнання. Він розповів, що це вже друга така когенераційна установка, яка встановлена в нашому місті.
«Обидві подаровані Агенством USAID, за що ми їм дуже вдячні, адже це дуже дороговартісна техніка. Це газотурбінна установка, яка виробляє і теплову енергію, і електричну. Сьогодні в умовах можливого обмеження подачі електричної енергії, вона повністю забезпечує котельню, що знаходиться поруч, і сусідній тепловий пункт, а також виробляє теплову енергію, щоб підсилити роботу цієї котельні. Це дає нам можливість економити на електроенергії та на обсягах газу, який ми використовуємо для опалення цього мікрорайону. У фінансовому еквіваленті - це близько 5 мільйонів гривень на рік. Також установка - дуже хороша підстраховка на випадок блекауту та відсутності електроенергії», - сказав він.
Триває капітальний ремонт теплової мережі на вул. Корсака Івана. Тут працівники замінюють існуючу ізоляцію та зовнішню оболонку на трубопроводах теплової мережі ø530 мм на ізоляцію із спіненого поліуретану в захисній металевій оболонці із оцинкованої сталі. За рахунок з’єднання пінополіуретану з існуючою металевою трубою і оболонкою із оцинкованої сталі така попередньо ізольована труба стає єдиною монолітною системою.
Необхідність виконання цих робіт зумовлена тим, що ділянка теплової мережі, яка підлягає капітальному ремонту, експлуатується з 1979 року, а її ізоляція вже повністю зношена.
Приймаючи рішення про виконання робіт із заміни теплової ізоляції, підприємство провело комплексний аналіз цієї ділянки теплової мережі, під час якого було виявлено, що провідні сталеві трубопроводи перебувають в доброму стані (на відміну від зовнішньої ізоляції). Тож замінювати теплову мережу повністю не доцільно (вартість заміни трубопроводів орієнтовно складає 24 млн грн). Відновлення ізоляції дозволить суттєво знизити втрати теплової енергії на даній ділянці теплової мережі. Роботи із заміни теплової ізоляції будуть виконані до кінця цього року.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У Луцьку латають дороги, готуючись до зими (Відео).
[[BANNER]