Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
У музей на Волині передали стильні побутові речі початку 30-х та кінця 70-х років XX століття

Нові експонати стараннями музейних працівників впевнені служитимуть довше.

Фото: Фейсбук.

У музей на Волині передали стильні побутові речі початку 30-х та кінця 70-х років XX століття

До фондової збірки КЗ «Ковельський історичний музей» знову надійшли цікаві експонати: стильний вішак та дубовий стіл з чотирма стільцями

Предмети побутового призначення датуються періодами початку 30-х та кінця 70-х років XX ст., імена їх виробників на жаль невідомі.

Про це повідомила директорка Ковельського історичного музею Маргарита Матвійчук.

Елегантний, різьблений, підлоговий вішак з бронзовими гачками та декоративною опорною стійкою з багатим квітковим та рослинним орнаментом, є справжнім витвором мистецтва. Виконаний у довоєнний період, у стилі венеціанського бароко. Це один із найпомпезніших декоративних напрямів. Підставка та корпус виготовлені з натурального міцного дерева і покриті фарбою кольору слонової кістки в техніці кракелюр, яка створює імітацію природних тріщин. Цей ефект візуально зістарює поверхню виробу, створює цікаву текстуру та надає йому вигляд автентичності. Верхня частина вішака з оригінальними гачками знімна і має можливість обертання, що дає змогу регулювати її положення відповідно до потреб та робить зручною у використанні. Опорна стійка має чотири різьблені ніжки і декорована кольоровою алебастровою ліпниною. Висота вішака 182 см.

Сьогодні у музеї цей нехитрий, але корисний предмет меблів прикрашає одну з експозиційних кімнат. Він має неймовірно привабливий зовнішній вигляд і завдяки своєму дизайну та стійкій конструкції виконує відразу дві функції: естетичну та практичну.

Водночас невід’ємним, традиційним доповненням музейного інтер’єру етнографічної спадщини кінця XIX – початку XX ст. стали предмети меблів: дубовий стіл 92*92* 78 см та чотири стільці. Придбані речі ручної роботи давно вийшли з щоденного вжитку, проте гармонійно вписалися у музейну експозицію.

Стільниця для столу виготовлена з трьох нефарбованих дошок. А щоб не допустити їх розтріскування при значних навантаженнях з чотирьох боків укріплена кованими скобами. Сполучною частиною стільниці та чотирьох декоративних ніжок є траверса. Вона скріплює опори, щоб конструкція столу була стійкою та міцною. Додаткову функцію фіксації виконують підпірні розкоси, скріплені дерев’яними цвяхами. Для полегшення транспортування у стіл вмонтовані ковані ручки у вигляді кілець.

До даного столу гармонійно підходять чотири стільці. Їх природньо зістарена деревина доповнює автентичну атмосферу етнографічної зали нашого музею.

Стільці мають невисокі прямі спинки з двома вертикальними рейками і квадратні сидіння, що знаходяться на одній площині з рамкою, яка є опорою для сидіння. Бруски верхнього і нижнього поясів скріплені з ніжками шиповим зєднанням.

Нові експонати стараннями музейних працівників впевнені служитимуть довше. Після детального дослідження та занесення до основного фонду антикварні речі вдало доповнили експозицію Ковельського історичного музею і створили нові локації для цікавих фотосесій та створення незабутніх світлин. Адже музей працює заради відвідувачів і всі наші зусилля спрямовані на взаємодію з ними.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Музей у Луцьку поповнився FPV-дронами противника, які знешкодили наші воїни.

Реклама Google

Telegram Channel