Курси НБУ $ 41.70 € 43.82
Через перемогу Трампа українські офіційні особи ставлять на перше місце гарантії безпеки, а не територію

Мапа бойових дій на ранок 14 листопада від deepstatemap.live.

Фотоскрін – deepstatemap.live.

Через перемогу Трампа українські офіційні особи ставлять на перше місце гарантії безпеки, а не територію

Такий резонансний матеріал надрукувала одна з найвпливовіших газет світу – The New York Times

Американське видання The New York Times пише, що українські офіційні особи місяцями заявляли, що не поступляться територією, яку окупувала росія в жодному мирному врегулюванні. Проте зараз, коли Україна розглядає можливість прискореного графіку переговорів, на якому наполягає новообраний президент США Дональд Трамп, вона такого ж значення надає отриманню гарантій безпеки, як і тому, де може пройти лінія розмежування.

Як пише «Українська правда» з посиланням на NYT, оскільки українські сили постійно втрачають позиції на сході, два українські високопосадовці заявили, що захист інтересів України на потенційних переговорах залежатиме не від кордонів, які, ймовірно, будуть визначатися бойовими діями, а від того, які існують гарантії дотримання режиму припинення вогню.

«Переговори повинні базуватися на гарантіях. Для України немає нічого важливішого», – заявив Комітету з питань оборони та розвідки Верховної Ради України Роман Костенко.

Реклама Google

Інший високопоставлений український чиновник говорив на умовах анонімності, щоб у делікатних темах більш відвертим: «Територіальне питання надзвичайно важливе, але це все ж таки друге питання. Перше питання – це гарантії безпеки».

Костенко також зауважив, що Україна встановлює свої кордони на основі декларації про незалежність 1991 року. З того часу росія отримала контроль над близько 20 відсотками української землі, але Київ офіційно не відмовиться від своїх претензій на будь-яку територію, що перебуває під російською окупацією.

«Схоже, що саме такий підхід Україна використовує, щоб виправдати будь-яку можливу угоду, в якій росія збереже контроль над українською землею. У жовтні президент Володимир Зеленський, обговорюючи питання припинення вогню, сказав: «Усі розуміють, що незалежно від того, яким шляхом ми підемо, юридично ніхто не визнає окуповані території як такі, що належать іншим країнам».

Читайте також: У Верховній Раді пропонують розформувати ТЦК.

Telegram Channel