Курси НБУ $ 41.88 € 43.51
Курахівську ТЕС розібрали на запчастини

Рішення про демонтаж виникло, коли росія зруйнувала міст, яким Курахівську станцію забезпечували вугіллям.

Фотоколаж із сайту informator.ua.

Курахівську ТЕС розібрали на запчастини

Запчастини з теплоелектростанції використовуватимуть для ремонту та відновлення інших енергетичних об’єктів перед зимою. А найголовніше – вона не дістанеться ворогу

Компанія ДТЕК ухвалила рішення терміново розібрати прифронтову Курахівську ТЕС у Донецькій області на запчастини, щоб використовувати їх для ремонту інших об’єктів.

Демонтаж почався навесні й тривав до кінця літа, повідомив західній пресі начальник електростанції Анатолій Боричевський. Рішення було ухвалено на тлі затримки постачання енергетичного обладнання від партнерів через бюрократичні процедури. 

Компанія ДТЕК зайнялася пошуком запчастин на виведених з експлуатації електростанціях по всій Європі, але для поставок знадобилися місяці. «Це було основне джерело обладнання. У нас не було вибору», – прокоментував демонтаж ТЕС генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Рішення про демонтаж виникло, коли росія зруйнувала міст, яким Курахівська станція забезпечувалася вугіллям. Без нього ТЕС не могла функціонувати, а відновлення інфраструктури в такій близькості від лінії фронту було неможливим. Боричевський розповів, що робітники складно сприйняли новину про демонтаж. Багато хто з них присвятив станції все життя. Однак діяти потрібно було швидко, оскільки російські війська наближалися до Курахового.

«Питання було в тому, як це зробити. Ми ніколи раніше цього не робили, – сказав керівник Курахівської ТЕС.

– Обладнання вагою в сотні тонн довелося перевозити по шосе, оскільки єдине залізничне сполучення зі станцією було зруйноване. Трансформатори були настільки важкими, що зламали гідравлічні штовхачі, які їх переміщували. Один кран виявився занадто слабким, щоб підняти деякі частини обладнання, тому робітники використовували два одночасно, а товсті канати часто «рвалися, як нитки», – розповів Боричевський.

До кінця літа операція з демонтажу була в основному завершена. Деталі з прифронтового підприємства зіграли важливу роль у відновленні ДТЕК пошкоджених станцій в інших регіонах. Компанія відновила близько 60% потужностей, що існували до атак 2024 року.  Багато робітників перейшли на інші електростанції.

Керівництво ДТЕК заявляє, що не відмовилося від підприємства і планує відновити його, коли дозволять обставини, однак з урахуванням наступу російських військ це навряд чи станеться скоро.

Тим часом російські війська підірвали греблю Курахівського водосховища. Оглянути гідротехнічну споруду біля села Старі Терни Курахівської громади наразі неможливо через обстріли, водночас у селах, що розташовані вздовж течії річки Вовча, фіксують підйом води.

Василь КІТ.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel