Курси НБУ $ 41.83 € 43.91
На Волині для медиків, студентів та батьків у медінституті створили навчальний центр

У центрі працюють кваліфіковані адміністратори - викладачі, які пройшли спеціальне навчання.

Фото: Фейсбук.

На Волині для медиків, студентів та батьків у медінституті створили навчальний центр

Проєкт реалізовано за сприяння Дитячого фонду ООН та ГО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн»

Коштом цих організацій профінансовано ремонт приміщення, умеблювання, оргтехніку, манекени-симулятори та інше обладнання. Тож партнери також прибули оцінити результат.

Про це інформують у Волинській обласній раді.

Від імені засновника участь у презентації тренінгово-ресурсного центру із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань родин з дітьми від народження і до трьох років взяв голова Волиньради Григорій Недопад.

Виконувачка обов’язки ректора Волинського медінституту Тетяна Пастрик зауважила, що можливість облаштувати ще один ресурсно-практичний центр, тепер уже зі взаємодії медиків із сім’ями з дітьми в домашніх умовах, інститут отримав, взявши участь у відкритому конкурсі.

«Новостворений центр складається з двох зон: тренінгової, де навчатимуть лікарів первинної ланки та патронажних медичних сестер, студентів, а також усіх, хто планує або вже є батьками; і симуляційної, де можна опанувати практичні навички з догляду за немовлям, визначення ризиків для дитини в домашніх умовах. У центрі працюють кваліфіковані адміністратори - це наші викладачі, які пройшли спеціальне навчання із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань», - розповіла Тетяна Пастрик.

Загалом цьогоріч у межах спільної програми «Турбота з народження вдома» ЮНІСЕФ та МОЗ створюється 12 таких тренінгово-ресурсних центрів у 7 регіонах України. І Волинський партнери відзначають як найактивніший та найініціативніший, зокрема, і в частині промоції як самої універсально-прогресивної моделі патронажу, так і ресурсного центру. «Вже проведено навчання для 165 патронажних медсестер, 3 інформаційні сесії для 14 медустанов та 2 безоплатних тренінги з відповідального батьківства, де все про догляд та піклування за новонародженою дитиною, важливість грудного вигодовування, роль батька у вихованні тощо. Ваш центр також дуже активний і дуже цікавий у соцмережах», - оцінили роботу партнери з ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» і як заохочення подарували ваучер на оплату рекламних послуг для новоствореного центру.

Голова обласної ради Григорій Недопад подякував партнерам за потужну підтримку: «Це не перший і, сподіваюся, не останній проєкт ЮНІСЕФ на Волині. Зважаючи і на війну, і, особливо, на демографічну ситуацію, допомога у наданні медичних, реабілітаційних, послуг з догляду, патронажного та соціального супроводу дітей, в тому числі й дітей з інвалідністю, і їхніх батьків – це неоціненна допомога, без перебільшення - це внесок у наше майбутнє. Також хочу подякувати керівництву та колективу медінституту за ініціативність та новаторський неспокій, за активну грантову роботу, пошук і розширення міжнародного партнерства. Результатом цього є також симуляційно-практичний центр з надання невідкладної допомоги, зокрема і реанімаційної дітям, це і пілотний проєкт «Медсестра громади», це також запровадження нових освітніх програм на вимогу часу та особливих обставин. Знаю, що у планах вже є наміри створити і центр ментального здоров’я. Не зупиняйтеся!» 

На завершення до медичних сестер і братів, які саме проходять у новоствореному центрі навчання з патронажного супроводу дітей до 3 років за програмою «Турбота з народження вдома», звернувся представник ЮНІСЕФ в Україні Ігор Кацитадзе:

«У минулій радянській системі охорони здоров’я медсестра була практично безправним мовчазним додатком до лікаря. Україна міняє цей пережиток, взявши курс на реформування інституту медсестринства. Медсестра сьогодні – це окремий суб’єкт, відповідальний фахівець, яка спроможна і повинна приймати самостійні рішення, що стосуються догляду, виявлення ризиків, супроводу і взаємодії з пацієнтами і їхніми родинами. Тому закликаю вас виходити із зони комфорту у прогресивний розвиток. Це надзвичайно важливо і для вас самих, і для людей, і для країни в цілому».

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Волинські патрульні долучилися до здачі крові для надання допомоги постраждалим у ДТП.

Реклама Google

Telegram Channel