Курси НБУ $ 41.83 € 43.91
Дорога наша картопелька. А стане – і золотою

На думку заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука, українцям варто чекати піку росту ціни на картоплю взимку.

Фото: Ілюстративне.Фейсбук.

Дорога наша картопелька. А стане – і золотою

Цьогорічна заготівля бульби для тих людей, які повсякчас користуються послугами ринку, викликала справжній переполох… Адже ціни «стрибали» чи не щодня

«Мамо, побережи себе, залиш ти накінець те село, адже зараз всі продукти можна купити на ринку», – не раз чую такі слова від сина. Та село, де народилася, зростала, тягне до себе як магнітом. З роками все більше усвідомлюєш, наскільки прив’язаний до милого куточка рідної батьківської землі і щораз поспішаєш туди, щоб побути наодинці зі спогадами. 

А ще, незважаючи на втому, попрацювати на землі, посадити городину і обов’язково – картоплю. Бо цей продукт у багатьох родинах заміняє… навіть хліб. Згодом, душа проситься щораз заглядати, як ростуть посаджені культури, підживлювати їх, слідкувати, щоб не було бур’янів, радіти, коли «так гарно все росте». 

А коли настає збір урожаю, то знову ж таки радієш, як дитя, що все вродило «не згірш як у людей». Цьогорічна осінь таки добре здивувала прихильників вирощування картоплі – «другого хліба», який вразив своєю ціною. На висоті були ті, хто не полінувався і добре постарався під час обробітку цієї всіма бажаної продукції. Хоча через спекотне літо багато сільськогосподарських культур знизили свою врожайність, потерпіла і найходовіша з них – картопля. Як розповідають знані її виробники, цьогорічний урожай – на 30 відсотків менший, ніж торік, і посадили бульби аграрії менше.

На Волині, за словами керівника обласного департаменту агропромислового розвитку Юрія Юрченка, у цьому році цією культурою було засаджено 80 тисяч гектарів землі. Волинські фермерські господарства, одно-
осібники вибирають найкращі сорти картоплі, пристосовані до місцевих умов, і вирощують. 

Свого часу неодноразово мала можливість побувати на Днях поля, які організовував знаний не тільки на Волині, але й далеко за її межами, відомий аграрій Анатолій Аршулік. З’їжджалися картоплярі з різних куточків, бо, дійсно, тут було і є що побачити, чому повчитися. 

Батьківську стезю продовжує його син Василь, який очолює одне з потужних фермерських господарств «ЕКО-ТУР». Саме він на цьогорічному Дні поля, що відбувся в останній день літа та зібрав понад 200 учасників, презентував 65 сортів бульби, які виростили на шести селекційних ділянках. Таку кількість сортів досліджують аби вибрати найкращий, пристосований до умов Волині, і саме його вирощувати.

Відвідавши фермерський ринок по вулиці Глушець у Луцьку, зауважила, що ціна на картоплю становить від 20 до 30 гривень у залежності від сорту та величини. А ось у маркеті «Сільпо» розгледіла аж п’ять видів цієї продукції з відповідними цінами за кілограм, зокрема: «домашня біла» – 39 грн., «рожева» – 37 грн., «королева Анна» – 45 грн., «гранада» – 50 грн. Здивувала так звана «картопля мита для смаження та запікання» у 2,5-кілограмовій упаковці – 149 гривень. 

Хоча директор СТОВ «Десна», що на Чернігівщині, спрогнозував, що ціна на картоплю у 2024 році зросте до європейського рівня – 35 гривень за кілограм. Це відбувається внаслідок війни, складних погодних умов та ситуації на ринку.

А ось, на думку заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука, українцям варто чекати піку росту ціни на картоплю взимку, адже саме тоді ціна може зрости ще на 10–15 гривень.

Ніна КОСТРУБА, позаштатний кореспондент газети «Волинь».

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Коли можна буде отримати та на що витратити «тисячу Зеленського».

Реклама Google

Telegram Channel