Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
Як волинські лікарі рятують малюків-«поспішайок»

Це відділення, де насправді неможливе стає можливим!

Фото: facebook.com.

Як волинські лікарі рятують малюків-«поспішайок»

17 листопада – Міжнародний день передчасно народженої дитини

Подекуди таких малюків лагідно називають «поспішайками» і нерідко вважають, що це просто маленькі діти, яким необхідно підрости в кювезі. На жаль, це зовсім не так, адже порятунок їхнього життя – це важка і тривала боротьба.

Про це пише Волинське обласне медоб'єднання захисту материнства і дитинства.

У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Волинського обласного перинатального центру з початку 2024 року врятували 105 малюків-«поспішайок».

Здебільшого – це екстремально недоношені діти, які при народженні важили менше 1500 грамів. За 5 років роботи перинатального центру троє дітей, які з’явилися на світ із масою тіла менше 500 грамів, виходжені саме тут.

«Це діти, які місяцями потребують штучної вентиляції легень, харчування через зонд, тисяч різноманітних обстежень, центральних венозних катетерів і дренажів», — розповідає про роботу медиків відділення завідувачка Тетяна Загребельна. Вона наголошує: порятунок життів новонароджених, зокрема й передчасно народжених — цілодобова, щоденна, невпинна і титанічна праця медичного персоналу й батьків.

Відділення оснащене сучасним обладнанням:

● 13 апаратів штучної вентиляції легень, на яких є можливість проводити інвазивну та неінвазивну вентиляцію легень, а у складних випадках — високочастотну осциляторну вентиляцію. Перевага надається неінвазивній вентиляції задля профілактики пошкодження легень у передчасно народжених дітей.

● Дітям, які народилися у терміні гестації від 34 тижнів з важкою або помірною асфіксією застосовується лікувальна гіпотермія — ефективний метод для запобігання пошкоджень нервової системи у немовлят. Якщо процедура розпочата вчасно (від 90 хвилин до 3-х годин від народження дитини) — це можливість зберегти її нервову систему від ушкоджень. Також запобігти пошкодженню нервової системи допомагає комплексний нейромоніторинг — амплітудно інтегрована електроенцефалографія (ЕЕГ), багатоканальна відео ЕЕГ, NIRS — церебральна оксиметрія.

● Двері відділення інтенсивної терапії новонароджених для батьків відкриті 24/7. Після стабілізації стану вони навчаються з підтримкою медичних сестер доглядати та годувати маля через зонд. Це допомагає батькам відчувати себе важливими, залученими у процес лікування малюка. Кожна дитина перебуває в окремій комфортній індивідуальній палаті — це допомагає зберігати емоційний зв’язок між мамою та дитиною. Повітря у палатах очищене від мікроорганізмів на 99,9% завдяки потужній фільтрації, що створює систему «чистих приміщень».

«Виходжування новонароджених — це велика кількість складних рішень, які потрібно постійно приймати. Оскільки відділення інтенсивної терапії новонароджених працює у складі медичного об’єднання захисту материнства і дитинства, є можливість консультуватися з великою кількістю спеціалістів», — розповідає Тетяна Загребельна. І додає: «Мені приємно, коли батьки розуміють, скільки ми вклали фізичної та емоційної праці у кожного малюка. Я щаслива, коли вони приходять до нас, щиро дякують і розповідають, що пам’ятають наші зусилля, надсилають фото дітей із їхніх днів народження. Мені би хотілося, щоб пацієнти змінили своє ставлення до відділення інтенсивної терапії новонароджених, щоб вони не сприймали наше відділення, як щось страшне. Щоб не казали, що не хочуть згадувати реанімацію, бо насправді це місце, в якому є шанс, що все можна виправити. Це відділення, де насправді неможливе стає можливим».

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel