Курси НБУ $ 41.88 € 43.51
Вікторія Сюмар: Мінські угоди не передбачали скорочення армії і визнавали територіальну цілісність України

Вікторія Сюмар.

Фото Європейська солідарність.

Вікторія Сюмар: Мінські угоди не передбачали скорочення армії і визнавали територіальну цілісність України

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» в інтерв’ю виданню «Телеграф» припустила, що до інавгурації президента США Трампа 20 січня можуть відбутися переговори, внаслідок яких протягом 24 годин буде підписана угода про припинення вогню

Як відомо, під час передвиборчої кампанії Трамп пообіцяв закінчити війну протягом доби.

«Я вам розкажу, як це може виглядати. Оскільки пролунала ця обіцянка, її треба буде яскраво втілювати в життя. Це цілком може бути технічний план — коли до 20 січня будуть якісь домовленості, і в перші години після інавгурації Трампа Україна і росія, не знаю хто, можливо, це будуть військові, підпишуть угоду про припинення вогню. І от старт президентства з яскравого виконання обіцянки», – припустила Сюмар.

«Є різні варіанти, але, я думаю, що наразі рішення нема. Так було між Північною та Південною Кореєю, коли, власне кажучи, кордони не були визнані, але була угода про припинення вогню, і її підписували військові. Я думаю, це той приклад, який розглядається. Хоч він, безумовно, лише один із. Тобто у разі підписання відповідної угоди відбувається припинення вогню», – зазначає депутатка.

«Не варто забувати, що за останніми даними для 40% українців вже точно не є злом замирення з росією. Я думаю, що зараз буде дуже складний період. Оці два місяці до інавгурації Трампа. Тому що тиск на полі бою буде надзвичайно сильним. росія буде тиснути на всіх фронтах, це, власне, вже відбувається — і Покровський напрямок, і Купянський, і Запорізький. І в дипломатичній боротьбі так само буде надзвичайно складний період. Для того, щоб вийти на 20 січня з якимось пакетом рішень. В США спробують зробити все можливе, щоб цей сценарій максимально втілити в життя. Бо, знову таки, це яскрава обіцянка і це яскравий формат показати, що ти ефективний лідер. І тому, що гроші в новій адміністрації збираються спрямовувати на інші потреби», – сказала Сюмар.

На запитання, чи буде гіпотетична угода умовним «Мінськом-3», Сюмар відповіла: «Мінськ» не передбачав політичних умов Україні. Я маю на увазі насамперед у сфері безпеки. Якщо ми візьмемо пункт про відмову від НАТО — виникає питання, наскільки це відповідає українській Конституції. Це вже жорстка політична умова. Якщо ми візьмемо, Стамбульські домовленості, де йшлося про те, яку армію повинна мати Україна — це вже політичні безпекові умови».

«Для нас дуже важливо уникнути цих політично-безпекових умов. Так само «Мінськ» передбачав повернення окупованих росією територій політико-дипломатичним шляхом. А тут… Чи буде там щось про повернення територій? Я не знаю. А це важливий момент. Погодьтеся, тоді принаймні визнавалося, що це українські території, що Україна повинна була впровадити для них особливий статус і провести вибори. Навіть на цих технічних моментах у нас були різночитання, бо ми наполягали на відведенні всіх російських військ. Тут важливо, чи будуть нові угоди передбачати шляхи для повернення українських територій. Це дуже принциповий момент. Якщо цього немає, то це означає часткову згоду на втрату. Задача справді складна», – говорить Сюмар.

«В уже згаданих Мінських угодах росія принаймні погоджувалась, що це українські території. А зараз росія каже, що це її території. Це дві принципово різні історії. Це не буде «Мінськ-3». Це може бути гірше», – наголошує депутатка.

Реклама Google

Telegram Channel