Курси НБУ $ 41.28 € 43.65
Геній чи шахрай: суд у Львові повністю виправдав «Доктора Пі»

14 листопада цього року суд у Львові повністю виправдав Слюсарчука.

Фото: zahid.espreso.tv.

Геній чи шахрай: суд у Львові повністю виправдав «Доктора Пі»

Судова справа Андрія Слюсарчука тривала 13 років

14 листопада 2011 року Андрія Слюсарчука заарештували в Києві за підозрою в шахрайстві та підробці документів. Йому інкримінували шахрайство, незаконну медичну практику, заподіяння тяжких тілесних пошкоджень, що призвели до смерті.

Про це пише Еспресо.

Він проходив експертизу на осудність в обласній психіатричній лікарні і був визнаний обмежено осудним.  14 лютого 2014 року Сихівський райсуд Львова засудив Слюсарчука до 8 років ув'язнення, визнавши винуватим у:

  • незаконній лікарській діяльності;
  • двох убивствах з необережності;
  • використання підроблених документів;
  • шахрайстві та заволодінні майном.

Чоловік мав також повернути потерпілим близько $40 тисяч і виплатити моральну компенсацію.

Слюсарчук відбував покарання у Полицькій виправній колонії №76 (Рівненщина). Однак у 2016 році термін ув'язнення скоротили через так званий «закон Савченко», тому 24 червня 2016 року суд відпустив його під особисте зобов'язання. Слюсарчук продовжував судитися, щоб домогтися спростування рішення суду та визнати себе невинним. У березні 2016 року Вищий спеціалізований суд України скасував вирок Андрію Слюсарчуку й ухвалив рішення про повторний розгляд справи. Відтоді минуло 8 років. І ось 14 листопада 2024-го адвокат Слюсарчука Ярослав Зенкан повідомив, що «оголошено виправдальний вирок Слюсарчуку Андрію Тихоновичу». Відомо, що справу розглядав Шевченківський районний суд Львова.

У рішенні суду йдеться, що Слюсарчука було виправдано за всіма висунутими обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтями 119 (умисне вбивство через необережність), 138 (незаконна лікувальна діяльність), 190 (шахрайство) та 358 (підробка документів) кримінального провадження кодексу України. Суд дійшов висновку визнати його невинуватим і виправдати «у зв'язку із відсутністю в його діях складу даного кримінального правопорушення». 

У чому проявився феномен «Доктора Пі»

Андрій Слюсарчук насамперед прославився своєю пам’яттю та мнемонікою (мистецтво запам’ятовувати). З 2005 року Слюсарчук поступово стає знаменитістю завдяки встановленню низки рекордів із запам'ятовування великих обсягів чисел, послідовностей геометричних фігур, а також слів тексту й іншої інформації, які були зафіксовані у «Книзі рекордів України».

Слюсарчук раз за разом начебто відтворював по пам'яті великі обсяги інформації, зокрема у 2009 році мільйони цифр числа «пі» (звідси й з’явилося народне прізвисько «Доктор Пі»).

Напевно, одне з найвідоміших його досягнень, яке викликало чимало критики й сумнівів, полягає в тому, що 2011 року він виграв у шахи в комп'ютерної програми Rybka 4. До цього це не вдавалося нікому. За 50 хвилин комп'ютер здався. Першу партію Слюсарчук виграв, другу – звів до нічиєї. 

За президентства Віктора Януковича Слюсарчуку вручили державну премію України у галузі освіти. 

У жовтні газета «Експрес» розпочала серію матеріалів про нього, перший з них називався «Сенсаційне викриття псевдопрофесора Пі». У них було викрито неправдиву інформацію, яку Слюсарчук сам поширював про себе, також була обґрунтована сумнівність його досягнень і дипломів. За даними журналістів видання, його дипломи підроблені, Слюсарчук ніколи не вчився ні в Московському, ні у Вінницькому медуніверситетах. Окремої уваги заслуговує його «медична практика» в гуртожитку Львівської політехніки, де він виставляв студентам псевдодіагнози й за лікування вимагав гроші в їхніх батьків. Також стверджувалося, що пам'ять Слюсарчука не особлива, а всі досягнення йому вдавалися завдяки технологічним девайсам, зокрема маленькому мікрофону у вусі, звідки він чув цифри чи слова, які мав відтворити.

Зокрема, журналісти з’ясували й передали до суду матеріали про Андрія Слюсарчука щодо його шахрайських дій, а також медичної практики, якою він не міг займатися через відсутність диплома, що призвело до смертей пацієнтів. 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Волинський прикордонник-гончар провів майстер-клас з глинотерапії для дітей з особливими потребами.

Реклама Google

Telegram Channel