ДоВОВАвся: екснардепа від «Слуги народу» звинуватили в державній зраді
Євгенія Шевченка, який неодноразово робив антиукраїнські заяви та закликав до переговорів із росією, помістили під варту до 11 січня 2025 року. Рішенням суду за нього не можна внести заставу
Як підтвердила комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза, нардеп Євгеній Шевченко, який потрапив до Верховної Ради із Запоріжжя у складі «Слуги народу», а потім був виключений із фракції, систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах держави-агресора. Політик дискредитував чинну владу, викривляючи факти та події в країні, та публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України.
Депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам. У цих програмах Євгеній Шевченко поширював інформацію, яка утверджувала в масовій свідомості думку про те, начебто українська влада довела країну до повного краху, втрати територій і людей та неспроможна досягти миру.
Експертиза заяв депутата показала, що той почав завдавати шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф.
Адже він неодноразово їздив до білорусі та зустрічався з білоруським диктатором алєксандром лукашенком. В інтерв’ю проросійським каналам Євгеній Шевченко заявляв, що «любить лукашенка як людину і як політика». Хоча нині, перед засіданням суду, нардеп заявив, що порушена кримінальна справа проти нього – нібито політичний тиск, а також назвав лукашенка ворогом.
Слідством також встановлені контакти Євгенія Шевченка з представниками посольства республіки білорусь після того, як він у вересні 2020 року з прапором цієї країни зійшов на трибуну парламенту. Він неодноразово їздив до білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть із самопроголошеним президентом країни. Посилаючись саме на цю зустріч, депутат поширював ідею відсутності загрози нападу російських військ із території білорусі тощо.
За інформацією слідства, за протекцією лукашенка депутат та його близькі родичі вели активний бізнес із представниками цієї країни, у тому числі на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами, вони завозили їх в Україну через іншу європейську державу й продавали набагато дорожче.
В інтерв’ю проросійським каналам Євгеній Шевченко заявляв, що «любить лукашенка як людину і як політика».
«Режим сприяння» з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 мільйона євро чистого прибутку, кажуть у ДБР. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тисяч євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.
Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів США.
А після обрання Дональда Трампа президентом США Євгеній Шевченко закликав Президента Володимира Зеленського розпочати перемовини з росією.
«Давай, Вова, давай! Час, товаришу президент, починати діалог. Я розумію, що після цього тобі доведеться піти. Але країна важливіша за особисті амбіції. Я допоможу, якщо що. Знову з’їжджу до мінська. Все вирішимо. Ти тільки почни. А не хочеш, тебе змусять піти. І змусять тебе ті, хто вчора тобі аплодував у країнах західного світу», – написав Шевченко.
Ба, більше, нардеп анонсував, що внесе до Верховної Ради законопроєкт, щоб покінчити з «політичними переслідуваннями народних депутатів України».
«Олександр Дубінський, Артем Дмитрук, Нестор Шуфрич – усі мають повернутися до зали парламенту. Як і мають бути припинені кримінальні переслідування щодо громадських діячів: Геннадія Балашова, Дениса Єлисеєвича, Руслана Коцаби і навіть Олексія Арестовича та інших...
Усі вони, і багато інших, мають повернутися в Україну, маючи можливість вільно й спокійно продовжувати вести свою просвітницьку роботу», – зазначив нардеп.
«Написав листа Дональду Трампу і Джей Де Венсу щодо сприяння у припиненні подальшого авторитаризму, диктатури і беззаконня, а також повернення демократії і свободи слова в політичне життя України», – заявив Шевченко.
Читайте також: Гучна заява Залужного: «Третя світова війна, ласкаво просимо – вона почалася».