Україна знову використовує найважчу гармату у світі
Військовослужбовці ЗСУ на своїх позиціях поблизу Торецька на Донеччині ввели в бій надпотужну самохідну артилерійську установку (САУ) 2С7 «Піон», масою 60 тонн зі стволом завдовжки 12 метрів
«Піон» – найважча гармата у світі з тих, що нині використовуються. Її розробили в СРСР у 1960-ті для знищення бетонних укріплень противника. Гарматі потрібні снаряди калібру 203 міліметри – кожен масою в 100 кг. Навесні 2022 року ЗСУ швидко витратили такі боєприпаси з радянських запасів, тому ця САУ довго не застосовувалася.
Лише нещодавно було знайдено рішення – Силам оборони України було поставлено снаряди зі США потрібного калібру. Американські виробники зброї випускали їх у 1950-ті та 1960-ті для гармат М110 і М115. Про це повідомило німецьке видання «Більд».
САУ «Піон» стоять на озброєнні 43-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Тараса Трясила.
САУ «Піон» стоять на озброєнні 43-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Тараса Трясила. Ці потужні гармати відіграли значну роль в обороні Києва на початку повномасштабного вторгнення росії.
24 лютого 2022 року артилеристи 43-ї бригади здійснили марш на 120–140 кілометрів. Зокрема, своїм ходом рухалися по проспекту Перемоги в Києві. Дві батареї 2С7 «Піон» висунулися в напрямку Троєщини, одна – у напрямку Святошина. Так ці САУ перекрили підступи до Києва з обох боків.
«Далі пішли цілі: Гостомель, аеропорт, десант, колона російської техніки на вулиці Вокзальній у Бучі, десятки одиниць техніки – на Житомирській трасі», – повідомляв «Мілітарний». При цьому в бригаді не було аеророзвідників, які з’явилися тільки у липні. Тож артилеристам доводилося звертатися до аеророзвідників інших підрозділів та навіть дзвонити цивільним на місцях пересування росіян, щоб вони допомагали корегувати удари по окупантах, що наступали на Київ.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ