Україна може створити ядерну бомбу протягом кількох місяців
Це станеться, якщо новообраний президент США відмовиться допомагати Києву
Такий сенсаційний матеріал опублікувала відома британська газета «Таймс» із посиланням на документ, підготовлений для Міноборони України. У ньому нібито зазначається, що Київ зможе швидко створити базовий пристрій із плутонію за технологією, аналогічною до бомби «Товстун», скинутої на Нагасакі у 1945 році. «Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати у рамках Манхеттенського проєкту, не було б складним завданням 80 років по тому», – йдеться в документі.
Там також сказано, що не маючи часу на будівництво та експлуатацію великих підприємств, необхідних для збагачення урану, у воєнний час Україні довелося б покладатися на використання плутонію, витягнутого з відпрацьованих паливних стрижнів, вивезених з українських ядерних реакторів. «Вагу реакторного плутонію, наявного в розпорядженні України, можна оцінити в сім тонн... Для створення значного арсеналу ядерної зброї потрібно набагато менше матеріалу... Кількість матеріалу достатня для сотень боєголовок із тактичною потужністю в кілька кілотонн, – пише автор документу Олексій Їжак. – Така бомба матиме потужність приблизно в одну десяту від потужності «Товстуна». Цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або певні військові, промислові чи логістичні об’єкти. Точна потужність ядерного заряду буде непередбачуваною, оскільки в ньому будуть використані різні ізотопи плутонію».
Зазначимо, що Олексій Їжак є завідувачем відділу Національного інституту стратегічних досліджень України, державного дослідницького центру, який виступає консультативним органом при адміністрації Президента і Раді національної безпеки і оборони України.
Така бомба матиме потужність приблизно в одну десяту від потужності «Товстуна». Цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або певні військові, промислові чи логістичні об’єкти.
Він вважає, що порогом для розробки програми ядерного переозброєння стане наближення військ путіна до міста Павлограда на Дніпропетровщині. На його думку, ще трохи, – і виникне ризик того, що деякі з найбільших міст України, наприклад, Дніпро і Харків, можуть впасти до того, як буде розроблено зброю. Їжак додав: «Я був здивований острахом, який Сполучені Штати відчувають до ядерної загрози росії. Можливо, це коштувало нам війни. Вони ставляться до ядерної зброї як до якогось Бога. Тож, можливо, нам теж час помолитися цьому Богу».
Тим часом речник МЗС України Георгій Тихий спростував публікацію «Таймс». Він підкреслив, що Україна дотримується Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. «Ми не володіємо, не розробляємо і не маємо наміру створювати ядерну зброю. Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ і повністю прозора для її моніторингу, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях», – заявив Тихий.
Як відомо, раніше Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте заявляв, що Київ ніколи не говорив про те, що готується розробити ядерну зброю. Зеленський вважає: Україна має бути в НАТО І аргументом цьому є те, що під час підписання Будапештського меморандуму «ми віддали ядерну зброю і нам гарантували безпеку і територіальну цілісність».
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ