Курси НБУ $ 41.99 € 43.63
У Луцьку військові розповіли про важливість поваги, вдячності та підтримки для воїнів

Коли воїн знаходиться на передовій і знає, що його родина в добробуті, його рідних поважають, то це є мотивація для нього і наша перемога.

Фото: Фейсбук.

У Луцьку військові розповіли про важливість поваги, вдячності та підтримки для воїнів

Іван Рудницький – голова Волинської ОДА зустрівся з волинськими військовими та ветеранами перед показом фільму Алана Бадоєва «Довга доба»

А саме: з командиром 5-го батальйону 12-ї бригади спецпризначення «Азов» Вадимом Крикуном, підполковником, в минулому начальником розвідки 100-ї ОМБр, головним спеціаліст відділу з питань ветеранської політики департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської ОДА Ігорем Дрючаном, військовослужбовцем 3-ї ОШБр, головою ГО «Зруш скелю» Євгеном Сивоплясом, керівником ветеранського хабу у Луцьку Тарасом Сасовським та начальником відділення комунікацій 100-ї ОМБр, майором Костянтином Байчуком.

Про це повідомляють у Волинській ОВА. 

До заходу також долучилися молодь та жителі обласного центру Волині.

На жаль, війна за територіальну цілісність України триває довше, аніж тисячу днів. Тож очільник області поспілкувався з воїнами щодо перемоги, підтримки ветеранів, військових та членів їх родин, а також змін, що відбулися після російського вторгнення.

«Все, що роблять присутні тут воїни, а також їхні побратими на фронті заради вашого майбутнього. Щоб ви жили в мирній, процвітаючій і стабільній країні. Щоб Україна мала свій вибір, була незалежною, територіально цілісною і щоб набагато років вперед жоден ворог не наважився воювати з нами та нападати на нашу землю», – звернувся до глядачів Іван Рудницький.

Потому присутні пригадали 24 лютого 2022 року. За словами військових, вони знали, що рано чи пізно розпочнеться загострення російсько-української війни.

«У той день через дві години після вибухів у Луцьку я був у військкоматі. Також коли у 2014 році пішов добровольцем воювати, то питав на фронті у побратимів, хто він за професією. Хтось казав вчитель, лікар, шахтар. Тобто в українця є, як я його називаю, «ген воїна». Він проявляється, коли країні треба підставити плече. Я не знаю наскільки це буде довгий шлях, але знаю, що Україна буде існувати і вистоїть у цій боротьбі», – сказав Ігор Дрючан.

Як зазначив Костянтин Байчук мотивацією чоловіка до захисту України є розуміння, що в Бога немає інших рук крім наших, щоб зберегти державу для майбутніх поколінь.

«Краще важкі обладунки воїна, аніж ошийник раба. Тобто ми повинні розуміти, що немає іншого виходу як тягнути до кінця цей жереб, який випав на наші плечі», –

мовив майор.

Також начальник ОВА додав, що основною мотивацією для чинного військового є повага, вдячність та розуміння з боку держави й пересічних громадян, що він воює для них.

«Коли воїн знаходиться на передовій і знає, що його родина в добробуті, його рідних поважають, то це є мотивація для нього і наша перемога», – зауважив Іван Рудницький.

На питання ведучої заходу чого навчила війна, Тарас Сасовський відповів, що комунікації з різними людьми.

«Я людина з бізнесу, там все по одному, а в армії ти повинен виконувати наказ. Він може не завжди тобі подобатися, але ти його маєш виконати так, щоб командир тебе не насварив, щоб хлопців вберегти і завдання виконати. Тобто війна навчила комунікувати з різними людьми, – сказав ветеран. – Також для мене війна дуже відфільтрувала людей. Коли почалася повномасштабка раптом десь щезли люди, з якими був знайомий з дитинства, з юності.. А людині, яку знав місяць-два, сидів в одному окопі, їв тушонку з однієї банки, довіряєш себе і свій підрозділ».

Вадим Крикун розповів, що для нього наразі головне виконати усі завдання, які стоять перед його підрозділом, максимально зберігши життя та здоров’я особового складу.

«Щоб я сказав собі через десять років?, – замислився над запитанням ведучої азовець. – Найперше хотілося б глянути на себе і щоб особисто мені не було соромно за свої вчинки, поведінку, своє місцезнаходження в найскладніший час для нашої країни».

Начальник Волинської ОВА зазначив, що через 10 років запитав би себе: «чи зробив я все, щоб досягти нашої перемоги, коли займав відповідну посаду».

«Прокинувшись кожного ранку, поставте собі питання: що я можу сьогодні зробити для наших сил оборони? Що я можу зробити на користь нашій країні? І робіть це. А побачивши військового чи ветерана на своєму шляху, обов’язково дякуйте за захист Батьківщини. Воїни повинні відчувати нашу шану і вдячність», – сказав присутнім Євген Сивопляс.

 

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Четверо волинських поліцейських отримали відзнаки Міноборони.

Реклама Google

Telegram Channel