Третя Пречиста: чому сьогодні не можна позичати чи брати гроші в борг
21 листопада за новоюліанським календарем відзначається релігійне свято Введення у храм Пресвятої Богородиці
Введення у храм Пресвятої Богородиці: традиції свята
Батьки Діви Марії, Йоаким та Анна, були бездітними. Одного дня жінка отримала звістку від ангела, що скоро стане матір'ю доньки. Тоді Анна пообіцяла, що дівчинка служитиме Господу. Через деякий час жінка народила доньку, яку назвала Марією.
Коли дівчинці виповнилося три роки, батьки повели її до Єрусалимського храму, де вона мала б виконати обітницю. Діва Марія вивчала там Святе Письмо та багато молилася, розповідає 24tv.ua.
Традиційно у цей день християни йдуть до церкви, моляться Пресвятій Богородиці та просять в неї здоров'я та добробуту для родини. Пізніше віряни вирушають додому та запрошують родичів до святкового столу, де стоять лише пісні страви. 15 листопада розпочався Різдвяний піст, тому також діють певні харчові обмеження. Так, вірянам категорично заборонено їсти яйця, молочні продукти, серед яких молоко, вершки, йогурт, сир, сметана та вершкове масло. До того ж не можна вживати продукти тваринного походження.
Цей день віряни проводять у сімейному колі за молитвою.
Що не можна робити
У свято Введення у храм Пресвятої Богородиці вірянам забороняється розважатися та веселитися, натомість варто присвятити час молитві. Водночас не можна лихословити, лаятися, пліткувати, заздрити, сперечатися, сваритися та бажати зла. Крім цього, не рекомендується займатися рукоділлям, зокрема шити, вишивати та в'язати.
Також сьогодні варто утриматися від важкої фізичної праці, щоб не накликати проблем зі здоров'ям. До того ж християнам не можна позичати або брати гроші в борщ, бо існує ризик привабити фінансові труднощі у життя. У цей день не рекомендується відмовляти в допомозі нужденним, натомість варто проявляти милосердя до усіх навколо.
Читайте також: Волинський Штірліц… із УПА.