Танкіст з Рівного: «У радянський танк більше не сяду…»
Екіпаж його «Леопарда» знищив два російські танки з трьох пострілів
35-річний старший сержант Андрій з Рівного після поранення повернувся на службу інструктором танкового батальйону 33 окремої механізованої бригади, яка отримала на озброєння німецькі танки Leopard 2A4.
Кореспонденту АрміяInform він розповів, як воюється на західних машинах.
За його словами, росіяни нині бережуть свої сучасніші танки, і працюють ними здебільшого здалеку: приїхали, постріляли та швидко відкотилися.
— Танки противника в такий сектор заїжджають, що нам недоцільно до них виїздити, щоб не розкрити свої позиції. Бо як тільки ми починаємо працювати, вилітають «Краснополі», «Ланцети», шукають нас. Оце поки ми тут спілкувались, по танку прилетів «Краснополь» (радіокерований снаряд армії рф. — Ред.). Слава Богу, все добре, екіпаж якраз від’їхав, то снаряд поряд просто пролетів. Бо він працює тільки по нерухомих цілях, на відстані до 30–40 кілометрів, — говорить танкіст.
Інтенсивність сучасного бою він характеризує так: коли екіпажі працювали під Роботиним (Запорізька область), то завантажувалися по повній — 42 снаряди. Танк за одну ніч вистрілював ці снаряди та приїжджав ще до сусідніх екіпажів по снаряди, щоб ще працювати. Бувало по 60 снарядів за бій вистрілювали. Бак солярки «виїжджали» за ніч регулярно, а це понад тонна пального.
— Був випадок, що влучили в танк. Ну, хлопці, всі живі, здорові. Різниця в тому, що коли в «Leopard» щось потрапляє, практично неможливо цей танк знищити одним пострілом. Раніше, коли в нас не було активної броні, то всі знищення здійснювалися ворожим ПТРК «Корнет». Це потужна система. Але ми почали розвиватися, щось змінювати. А якщо ти влучаєш у російську машину, то це все. Мій екіпаж знищив два російські танки з трьох пострілів. Спершу ми підбили, зупинили танк, 5–7 секунд — і другий постріл, у нього злітає башта, а за 15 секунд виїжджає другий танк. Ми його знищуємо з першого пострілу! У Leopard немає такого, що зривається башта. Є проблема, якщо пропалять термобаричними снарядами. Але все зроблено для виживання екіпажу: у танка є титанова плита, яка відокремлює екіпаж від боєкомплекту, — пояснює Андрій.
З посмішкою він додає, що до хорошого звикаєш швидко.
— Я працював спочатку на танку Т-72, а тут прийшли «Leopard», то я кажу, що в радянський танк більше не сяду. І хоча в мене тепер не бойова посада, я керую боєм, командую танками, інструктую, куди працювати, звідки, яка відстань, напрямки. Але якщо доведеться повертатись, то тільки на Leopard. Щоб ви зрозуміли, знищити «Leopard» дуже важко. Він може бути пошкоджений, його зупинять, він буде стояти. А тоді вже починається: FPV-дрони, скиди, термобаричні боєприпаси.У нас є один танк, по якому було всім влучань FPV-дронів. Ми його потім відігнали, він зараз на ремонті, буде відновлений, — говорить танкіст.
Андрій у розмові також розповідає, як зазнав поранення. Тоді завданням його екіпажу було зупинити ворожу бронегрупу.
— Ми викотилися за рахунок швидкості й точності, зробили три постріли, знищили два російські танки, почали відкочуватися, і нам прилетіло з ПТРК. Як це сталось, не пам’ятаю, був непритомний деякий час. Потім отямився, ми провели евакуацію з танка, швиденько вийшли з нього. Виявилось, що ще заряджаючі були поранені. Але всі вижили, слава Богу, вже і здорові, все добре. Я реабілітацію проходив вдома, у Рівному. Там у мене дружина і двоє синів: старшому — 5 рочків, молодшому — 3 місяці…
Владислав ІВЧЕНКО, Арміяinform.
Фото — Наталії КРАВЧУК.