Волинські поліцейські повідомили важливу інформацію щодо зброї
Луцьке РУП ГУНП у Волинській області повідомляє, що з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї та боєприпасів Громадяни віком від 21 року, які мають незареєстровану зброю, мають задекларувати її в органах Нацполіції, а на період воєнного стану можуть залишити її у себе на зберіганні
Після завершення воєнного стану громадяни, за бажання і за можливості, зможуть цю зброю переробити і поставити на облік як зброю, що дозволена до використання та зберігання.
Форма деклараційної заявки максимально проста. Там просто треба вказати, що зброя була знайдена чи отримана у такому-то місці конкретної дати чи проміжку часу.
Але, наприклад, автомат чи пістолет, які нині не дозволені в обігу для цивільних осіб, можна буде задекларувати і залишити у себе на зберіганні. Також цією зброєю можна буде скористатися для захисту від російських окупантів.
Якщо особа не захоче залишити знайдену чи отриману зброю на період дії воєнного стану, органи Нацполіції приймуть її на добровільних основах, при цьому особа звільняється від кримінальної відповідальності.
Власникам незареєстрованої (не задекларованої) зброї загрожує відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу — від 3 до 7 років позбавлення волі.
Після завершення воєнного стану особа зможе набути у власність знайдену зброю - якщо вона дозволена у цивільному обігу, нікому не належить і з її застосуванням не вчинялося злочинів.
Подати заявку ви можете у відповідному територіальному органі Національної поліції у Волинській області за адресою:
= м. Горохів вул. Шевченка, 27, відділення поліції №2 (м. Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області
АБО
= м. Луцьк вул. 8-го березня, 2, сектор контролю за обігом зброї Луцького РУП ГУНП у Волинській області (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 год.)
Читайте також: «МОЗ перевірить рішення МСЕК щодо інвалідності у майже 1700 посадовців».