Тварин, схожих на шакалів, виявили на Прикарпатті
Поблизу с. Новиці Калуського району Івано-Франківської області, мисливці виявили схожих на шакалів тварин, яких загалом було четверо
Одного з хижаків добули, решта – втекли.
Про це пише Українське товариство мисливців і рибалок - УТМР.
«Група працювала у неділю. Але чи то справді шакали, однозначно сказати не можна — відправили на дослідження», — уточнив голова Новицької громади Богдан Дадяк.
Він також додав, що місцеві мешканці частенько скаржаться на лисиць, яких тут справді розвелося дуже багато.
Голова Калуської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок Василь Гринів розповів:
«Там було чотири хижаки. Два з них — більш сірого кольору, а два, які візуально здалися трохи меншими, мали більш такий жовтіший окрас. Одного з цих двох менших мої хлопці й добули. Декому з них свого часу доводилося бачити шакалів у дикій природі, тому вони впевнені, що це і є цей хижак. Хоча вовк до трьох років теж може мати таку рудувату чи сіро-коричневу шерсть, то вже у старшому віці він спочатку стає світло-сірим, а після п’яти років — темно-сірим».
Головною відмінністю вовка і шакала є ставлення до людей. Вовки — бояться і стороняться, шакали — почуваються більш впевнено та навіть можуть оселятися неподалік сіл. Вовки — «чистокровні» хижаки, а шакали вважаються всеїдними: можуть харчуватися рослинністю та полювати за здобиччю. Шакали споживають як ягоди та рослини, так і птахів і їхні яйця, зайців тощо. Не гребують вони також падаллю та залишками покинутої їжі.
«Для нашого регіону шакали не є типовими мешканцями. Проте, зважаючи на військові дії, цілком можна допустити, що деякі ці особини могли мігрувати і прийти у наші ліси. Якщо вони тут розмножаться так, як вовки, то це буде біда. Адже ці тварини можуть загризти не лише дичину в лісі, а і домашніх собак, котів, кіз… Їхня безстрашність щодо людей також може нести загрозу», — додає Василь Гринів.
Він також розповів, що напередодні у лісі між селом Болохів Верхнянської громади та Велика Тур’я Долинської громади мисливці під час планового заходу з регулювання чисельності хижаків вполювали вовка. Це — перший представник цього виду хижаків відколи дозволили регулювання чисельності хижаків на Франківщині (до цього часу єгеря добували лише лисиць). Що це справді вовк — мисливці сумніву не мають.
Нагадуємо, на Прикарпатті вперше з початку війни дозволили відстріл лисиць та вовків через загрозу сказу.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Волинянина з двома закарпатцями прикордонники «виловили» із крижаної Тиси (Відео).