Курси НБУ $ 42.28 € 43.56
Волинське та польське міста втілюють важливий спільний проєкт

Загальний бюджет проєкту складає понад 2,6 млн євро, із яких 90% – це грантові кошти Європейського Союзу.

Фото Луцька міська рада.

Волинське та польське міста втілюють важливий спільний проєкт

Водоканали Луцька та Білостока почали реалізацію спільного грантового проєкту

20 листопада 2024 року в партнерському місті Білосток (Республіка Польща) відбулася стартова зустріч проєкту «Безпечна каналізація задля здорового довкілля: транскордонні рішення Луцька та Білостока», що впроваджується КП «Луцькводоканал» спільно з ТОВ «Білостоцький водоканал» (Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.). Серед основних заходів проєкту — заміна каналізаційних колекторів, які є критично важливими для життєдіяльності міст Луцька та Білостока. Окрім інфраструктурних робіт проєкт включає також закупівлю каналізаційного обладнання, заходи з обміну досвідом та підвищення кваліфікації фахівців, широку інформаційну кампанію для населення. Загальний бюджет проєкту складає понад 2,6 млн євро, із яких 90% – це грантові кошти Європейського Союзу, інформує Луцька міська рада.

 

 Під час пресконференції з нагоди старту проєкту із вітальними словами виступили Тадеуш Трусколяскі, президент міста Білосток, Ірина Чебелюк, заступник Луцького міського голови, Анджей Слодкі, керівник Спільного секретаріату Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, Пшемислав Тухліньські, голова правління Wodociągi Białostockie Sp. z o.o., Віктор Гуменюк, директор КП «Луцькводоканал», Павел Крутуль, заступник Підляського воєводи. У своїх промовах вони висловлювали побажання успішної реалізації проєкту, наголошували на його важливості та актуальності для міст.

Заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк подякувала за допомогу та підтримку, яку Україна отримала від Польщі у важкий час. Вона додала, що війна триває, але українці вірять у перемогу, вірять у те, що Україна розвиватиметься, в тому числі через модернізацію інфраструктури. Наголосила, що реалізація таких проєктів, пов’язаних з екологією, а отже здоров’ям та життям мешканців, є доказом того, що Україна не лише потребує підтримки, а й готова співпрацювати з партнерами з ЄС у реалізації інфраструктурних проєктів.

 

 Директор комунального підприємства «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк додав, що в межах проєкту підприємство планує впроваджувати інноваційні рішення, модернізувати каналізаційний колектор, а також запозичувати і використовувати досвід колег з Польщі, наприклад, при вирішенні технічних проблем функціонування каналізаційної системи.

Під час зустрічі з президентом Білостока представники Луцької міської ради обговорили напрямки потенційної співпраці в межах налагоджених побратимських відносин. Ірина Чебелюк розповіла про особливості функціонування різних сфер життєдіяльності Луцька, особливо в період дії воєнного стану. Тадеуш Трусколяскі наголосив, що реалізація спільного проєкту сприятиме зміцненню дружніх відносин між містами.

Представники водоканалів Луцька та Білостока провели робочу нараду, під час якої обговорили етапи реалізації проєкту, організацію заходів та календарний план їх впровадження.

 

 Працівники водоканалу Білостока також показали колегам із Луцька очисні споруди та продемонстрували наявну техніку для проведення телеінспекції каналізаційних труб і ліквідації аварійних ситуацій.

Це перший транскордонний проєкт для комунальних підприємств та перший спільний грантовий проєкт для міст Луцька та Білостока, що підтримують партнерські відносини з 2013 року. Реалізація проєкту сприятиме більш безпечному функціонуванню каналізаційних систем у Луцьку та Білостоці, покращить спроможності обох підприємств-партнерів, посилить співробітництво між містами-побратимами Луцьком і Білостоком та матиме позитивний вплив на навколишнє середовище по обидва боки кордону.

Проєкт «Безпечна каналізація задля здорового довкілля: транскордонні рішення Луцька та Білостока» реалізується в межах Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027 та співфінансується з коштів Європейського Союзу.

Реклама Google

Telegram Channel