Як вбиралась козацька старшина та українські шляхтичі можна буде побачити на власні очі у Луцьку
Відкриття виставки «Репліки костюмів доби гетьмана Івана Мазепи з музеїв України» в Музейному просторі «Окольний замок»
29 листопада, о 16.00, у Музейному просторі «Окольний замок» розпочнеться серія виставок на Волині та Галичині, присвячена вбранню Українського бароко.
Про це інформують у Луцькій міській раді.
Як вбиралась козацька старшина, а як українські шляхтичі – можна буде побачити на власні очі. Будуть представлені 7 повних костюмів, створених в межах проєкту «Історія зі смаком» для тизеру до фільму «Резидентка».
У п’ятницю на відкритті виставки у Музейному просторі «Окольний замок» у Луцьку кураторську екскурсію проведе керівниця проекту «Історія зі смаком», письменниця Ганна Гороженко. Вона розповість про деталі костюмів, історію їх створення і героїв, для яких вони були створені під час підготовки до зйомок.
Костюми пошили вручну з натуральних матеріалів реконструктори Ольга Шаменкова, Ірина Філіпова, Лариса Смашнюк, Людмила Климук з лекал, знятих з вбрання, яке знаходиться у фондах українських музеїв в Чернігові, Полтаві, Дніпрі і в закордонних колекціях. Це перший масштабний проект з відновлення і реконструкції одягу періоду мазепинського бароко.
Саме у ці речі – створені вручну копії музейних предметів – були вбрані актори, які знялись у тизері до стрічки «Резидентка». А саме – Ірма Вітовська, Олег Стефан, Дмитро Рибалевський, Ірина Бардакова, Альона Ковтун та інші. У фільмі «Резидентка» йтиметься про шпигунку короля Карла XII, українську княгиню Анну Дольську, якій вдалося вмовити козацького гетьмана Івана Мазепу перейти на інший бік у Північній війні. Тизер з’явиться на початку 2025 року. Після чого команда фільму буде подаватись на гранти, аби отримати фінансування на повний метр.
«Культура на часі завжди – і у війну, і поза війною. Ми хочемо відтворити ті події, які були замовчані і факти, які були сплюндровані і переписані… Якщо не знімати історичне кіно, його не буде просто» -
поділилась режисерка «Резидентки» Інна Барановська.
Команда фільму дуже серйозно поставилась до предметів, які з’являтимуться в кадрі. З фондів Музею Мистецького Арсеналу були зроблені репліки кераміки з Києво-Печерського Вознесенського дівочого монастиря, ігуменею якого була матір Івана Мазепи. Дослідження предметів побуту і вбрання відбудеться і під час виставок у музеях Волині.
Виставки костюмів мазепинської доби відбудуться в Луцьку, Олиці, Дубно, Володимирі, Острозі.
Контактні особи: Ганна Гороженко, 0505296902 [email protected], Оксана Штанько, 097 63 43 200
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Які ідеї пропонують лучани для відновлення та вдосконалення Луцької дитячої залізниці.