Кого Трамп обрав представником США з питань України
Дональд Трамп призначив Кіта Келлога своїм спецпредставником із питань України та Росії
На думку Трампа, Келлог «має видатну військову й ділову кар'єру», а також досвід у сфері національної безпеки. Про це вТрамп написав у своїй соцмережі Truth Social 27 листопада. «Разом ми забезпечимо мир через силу і зробимо Америку і світ знову безпечними!», – заявив Трамп.
Відставному генерал-лейтенанту Кіту Келлогу 80 років. Келлог був начальником апарату Ради національної безпеки Білого дому під час президентського терміну Трампа 2017–2021 років та радником з національної безпеки тодішнього віце-президента Майка Пенса. Він, ймовірно, відіграє центральну роль у спробі закінчити війну між Україною та РФ, зазначило агентство Рейтерс.
Келлог працює в America First Policy Institute, він є одним із авторів плану щодо завершення війни в Україні.
Раніше Келлог представив йому «план припинення війни в Україні». Що він передбачає
- Формалізація політики США щодо України: Ціль – припинення вогню та переговори про мирне врегулювання конфлікту. Військова допомога США триватиме для зміцнення обороноздатності України.
- Умови для військової допомоги США: Україна має брати участь у мирних переговорах із Росією.
- Відкладення членства в НАТО: Україні можуть запропонувати відкласти членство України в Альянсі в обмін на мирну угоду з гарантіями безпеки.
- Обмежене послаблення санкцій проти РФ: Умовою для цього може стати дотримання режиму припинення вогню, створення демілітаризованої зони, участь у мирних переговорах. Повне зняття санкцій можливе лише після підписання мирної угоди, прийнятної для України.
- Повернення територій: Україна збереже мету повернення всіх своїх територій дипломатичними засобами, що, ймовірно, буде можливим лише після зміни влади в Росії.
- Довгострокова архітектура безпеки: Запровадження двосторонніх механізмів безпеки для захисту України.
- Відновлення України: Планується запровадження мит на продаж російської енергії для фінансування відновлення України.
- Складність прийняття мирної угоди для України: Український народ і уряд можуть не підтримати угоду, яка не повертає всі території чи не покладає відповідальність на Росію за завдані збитки.
- Гуманітарний аспект: Припинення кровопролиття розглядається як перший крок до стабільності.